"Відсьогодні буде лише так: спочатку Америка!", – саме з таким гаслом Дональд Трамп прийшов до влади.

Найперше він підписав розпорядження про вихід з невигідної для США Трансатлантичної торговельної угоди.

Ми будемо діяти за двома простими правилами: купуй американське і наймай американців. Ми прагнемо хороших взаємин з іншими країнами, але усвідомлюємо: право кожної нації ставити свої інтереси на перше місце,
– заявив тоді Трамп.

Читайте також: Чим запам'ятався Трамп за 100 днів президентства: кумедне відео

А от інші гучні обіцянки Трамп поки не втілив. Скандальні міграційні укази, що мали захистити Америку від біженців-мусульман, заблокували суди. Будівництво стіни на кордоні з Мексикою, яка мала відігнати наркоторговців, найближчим часом не почнеться.

Не вдалося ліквідувати і систему охорони здоров‘я Obamacare, за якою у вартість кожного полісу медичного страхування закладали гроші на лікування малозабезпечених та незастрахованих. Ці плани заблокував Конгрес.

Це був дуже непростий старт для Президента Трампа. У нього - найменший політичний досвід з усіх президентів США. Він не перебував на державній чи військовій службі, або в дипломатії. Тож він фактично вчиться в процесі,
– оцінив роботу 45 Президента заступник держсекретаря США у 2005–2008 роках Ніколас Бернс.

В процесі змінювалася і політика Трампа на міжнародній арені. Обіцянка "не бути президентом світу" зіткнулася з викликами у низці регіонів. Так, хімічна атака в Сирії спонукала главу Білого дому випустити Томагавки по підконтрольній Асаду авіабазі.

Читайте також: Трамп пожалівся на важку роботу

Після того, як атаку в Сирії схвалили в НАТО, Трамп заявив, що більше не вважає альянс застарілою організацією.

Різко змінилася і риторика щодо Росії. Білий дім таки не визнав Крим російським. Більше того, Трамп звинуватив Москву у потуранні і приховуванні злочинів Башара Асада. Тож велика дружба Росії і Америки, до чого так прагнули обидві сторони перед виборами, не склалася.

Тим більше, що зараз для президента США на перший план вийшла проблема Північної Кореї. Вочевидь, саме тому Трамп обрав пріоритетом дружбу з Китаєм – союзником Пхеньяна.

Північна Корея розвинула свою ядерну програму до критичного рівня. В Пхеньяні сидить лідер, здатний приймати нераціональні рішення. Тож єдиний вихід тут – шукати підтримку Китаю. Наразі лише він має вплив на КНДР,
– пояснила віце-президент Американського інституту підприємництва Даніель Плекта.

До берегів Північної Кореї Трамп направив авіаційну ударну групу. А напередодні заявив, що великий конфлікт з цією країною не виключений. Чи дійде до ядерної війни, поки прогнозувати важко.

Читайте також: Трамп підтвердив можливість великого конфлікту з Північною Кореєю