І уже на окупованих сепаратистами територіях їм починали чинити спротив. Зокрема, озброєних чоловіків сміливо виганяли мешканці Краматорська та інших міст, містечок.

Тодішній найпублічніший терорист навіть жалівся, що в їхнє "ополченіє" ніхто не хоче йти.

Колишній наркоман та ігроман Анатолій Шарій, який раптово стане рупором кремлівської думки, скаже, що це підтверджує відсутність росіян на Донбасі. Пропоную його послухати з трошки іншим відеорядом:


А іще він забув сказати, що сам Гіркін теж є громадянином Росії. Нічого страшного. Захворювання пам’яті дуже характерні для проросійських пропагандистів.

Читайте також: Як відбувались псевдореферендуми на Донбасі

Почнуться напружуватись і відносими поміж самими сепаратистами. Так такзваний народний мер Слов'янську почне критикувати нову донецьку владу.

Український олігарх Ринат Ахметов зрозуміє, що він загрався з сепаратистами і більше не контролює свій регіон. Його підприємства тоді навіть включили гудки на знак протесту. Але було вже запізно. І все, що він зможе відстояти – це свій будинок.

Коли до нього додому прийшли натовпи сепаратистів, вони зустріли там озброєну охорону на чолі з чоловіком, який дуже скоро став так званим президентом так званої "ДНР".

Але навіть такі охоронці не врятують його підприємства. Так званий уряд "ДНР" оголосить про націоналізацію, яка з часом закінчиться повним "віджимом" великої частини бізнес-імперії Ахметова.

Тим часом до Росії на круглий стіл полетіли народні депутати: небайдужі до сепаратистів Олександр Єфремов та Сергій Горохов. Там вони заявили, що новій владі треба сідати за стіл перемовин з представниками народу (так вони називали терористів).

Читайте також: Хроніки неоголошеної війни. Третій тиждень АТО – як сепаратисти захоплювали територію України

У результаті сів сам Єфремов. Чекаємо, що до нього приєднається і пан Горохов, який наразі втік з України.

На жаль, у цей період наша армія почне зазнавати все більших втрат. Українських солдатів під Волновахою розстріляли сепаратисти. Загинули 18 бійців 51-ї бригади. Російські ЗМІ заяили, що це провокація, справа рук "Правого сектору" та батальонів Коломойського. Але дуже скоро сепаратисти визнали, що це справа їхніх рук.

А 26 травня 2014 року розпочалася активна фаза оборони Донецького аеропорту. Вона тривала 242 дні. І невеличкий клаптик землі у Донецьку, який контролювали наші збройні сили, стане нашим форпостом, об який розбилося багато міфів про непереможних росіян, їхній підрозділ "Вимпел", безстрашних чеченів та самовідданих ополченців. Вони тисячами полягли в український чорнозем навколо летовища. А українських солдат за їхню незламність назавжди назвали "кіборгами".

Читайте також: Хроніки неоголошеної війни. Другий тиждень АТО – як це було

Незважаючи на війну, 25 травня 2014 року пройшли вибори Президента України. І навіть на 2 округах в Луганській і 8 в Донецькій областях дільниці відкрилися для виборців. Результати тих виборів вам відомі. Але росіяни показували і свою версію:

Перед виборами майбутній президент зробив багато заяв. Але найголовнішими були такі:

Зрозуміло що обіцянка завершити АТО за години була популізмом. Але чомусь і досі бюджет Міноборони складає всього 2,6% від ВВП, що в 3 рази нижче від бюджетів воюючих країн під час подібних конфліктів. На 4 році президенства наш верховний головнокомандуючий має зрозуміти, де він хоче перемогти – на війні чи на наступних виборах.

Бо якщо ми почнемо програвати на Донбасі – наступних виборів може уже не бути.

Читайте також: Хроніки неоголошеної війни. Як і чому розпочалась АТО