Експерти вважають, що хиткий мир на Сході, відносно спокійний перебіг виборів посприяли тому, щоб ситуація на фінансовому ринку стабілізувалася.

Окрім того українці за півроку продали доларів на мільярд більше, ніж купили. Не виправдалися і песимістичні прогнози щодо платіжного балансу країни.

"Платіжний баланс у нас майже збалансований. Але є фактор, який недооцінюють. Різке падіння експорту зменшило надходження валютних коштів", — розповів фінансовий експерт Віктор Суслов.

Дивіться також: Яценюк назвав, скільки ще треба газу, щоб пережити опалювальний сезон

Порушити фінансову рівновагу може Росія, яка вимагає повернення кредиту у 3 мільярди доларів. Утім, за розрахунками експертів, на цей випадок у нас є фінансова подушка у вигляді 13 мільярдів доларів золотовалютних резервів та підтримка західних кредиторів.

Також до кінця року Україна отримає позик на понад 10 мільярдів доларів. Хоча кредитори все більше наголошують: якщо реформи і надалі буксуватимуть, то нам перестануть давати гроші.

Вони попереджають, якщо Україну припинять підтримувати міжнародні фінансові структури, то втримати гривню від знецінення буде неможливо. Тоді передбачити її курс буде складно.