Італія

Марш з нагоди свята об'єднали із маршем антиглобалістів. І тут почалось. Вгамовувати мітингарів довелось водометами. Проте це не допомогло. У хід пішов сльозогінний газ, від якого вулиця вкрилася туманом.

Мітингарі вже встигли спалити кілька автівок, побити вітрини у банках та магазинах та усіляко позайматися вандалізмом. На вулицях Мілану сирени, пожежники гасять вогонь.

Туреччина

Неспокійно і в Туреччині. Тут схожа картина. Вже затримали близько півтори сотні протестувальників.

На шляху маршу стояли 10 тисяч правоохоронців. Поліція використовує водомети, гумові кулі та сльозогінний газ. Мітингарі ж користуються камінням.

Вони хотіли пройти на головну площу столиці Таксім. Два роки тому на цій площі проходили масові протести, з того часу масові заходи там уряд заборонив. Учасники називають президента країни злодієм та вбивцею.

Франція

У Франції обійшлось без масових сутичок. Хоча і тут було не без пригод – активістки Фемен постарались. Вони вискочили перед головою праворадикалів Марін Ле Пен, яка в рамках традиційної першотравненвої демонстрації ставила вінок до монументу Жанни Д'арк. Дівчат швидко забрала поліція.

Пізніше вони пояснили, що не сприймають нацистської ідеології партії Ле Пен. Все ж марш з нагоди першого травня у Парижі зібрав тисячі людей. Традиційно до нього приєднуються профспілки. Мітингарі вимагають змін на краще.

В умовах жорсткої економії нам потрібні інші рішення, альтернативні шляхи до кращих продажів, більшої кількості робочих місць, широку суспільну мережу. Ми раді бачити, що ці вимоги висуваються по всій Європі. Це сильна заява – робочі об'єднуються довкола цього,
— зазначив голова однієї з профспілок.

Греція

У Греції люди нагадували про свої проблеми. Чверть населення не має роботи через кризу і великі борги країни, тож протестували через політику жорсткої економії. Новий уряд обіцяв її послабити і навіть показав, що підтримує вимоги людей.

Азія

На Філіппінах, де половина населення живе на 2 долари в день, вимагали підвищити мінімальну зарплату. Такі ж вимоги в Китаї та Малайзії. Демонстранти М'янми хочуть, аби мінімальну зарплату підвищили до п'яти доларів у день.

Південна Корея

Тут демонстрації закінчилися тим, що поліція застосувала перцевий газ. Працівники країни вкрай незадоволені трудовою політикою президента — мовляв, і мінімальна зарплата низька, і з пенсійним забезпеченням не все гаразд. У протестній ході взяло участь 20 тисяч осіб, десяток з яких — затримали.