Дуже дякуємо уряду, який зробив безпрецедентну річ в історії українського бюджетування – вперше парламент має змогу вивчити бюджет не в останню ніч перед голосуванням та зробити свої висновки.

Ми маємо навчитися жити у реальному світі і прагматично оцінювати власні можливості. Можливості формуються з доходів. Ми маємо витрачати стільки, скільки реально заробляємо, а не роздувати доходи для необґрунтованого фінансування державних інституцій.

Ми вважаємо неприпустимо оптимістичним прогноз зростання реального ВВП на 3%, та закликаємо уряд бути реалістом та розраховувати на зростання ВВП на рівні 1,5%. Викликають занепокоєння надмірні сподівання уряду зібрати багато податків і міфічні доходи від приватизації та конфіскованого майна. Тільки ці дві статті штучно збільшують доходи на 27 млрд, які можуть перетворитися на ніщо, так само як це вже сталося в цьому році.

Тож якщо держава отримає реальні гроші від приватизації та конфіскації, рекомендуємо їх направити в позабюджетний фонд та використовувати їх для розвитку українського виробництва.

Натомість ми просимо уряд розглянути наступні пропозиції, що дозволять збільшити надходження в бюджет:

1. Ми маємо наблизити розмір мінімальної заробітної плати до її реального розміру в економіці – до 2 500 гривень. Це дозволить вивести зарплати з тіні та залучити до бюджету щонайменше 11 млрд, які слід спрямувати на збільшення соціальних стандартів та гарантій для населення.

2. Запровадити обов’язкові касові апарати на імпорт це дозволить зменшити зловживання і корупцію на митниці та додатково залучити до бюджету десятки мільярдів гривень.

3. Введення мінімального соціального податкового забов’язання з гектара та повернути спецрежим оподаткування в село.

Ключовим принципом в формуванні видатків на фінансування органів влади має бути оптимізація функцій, організаційної структури та запровадження електронного врядування. Це мінімізує видатки на утримання органів влади, бюрократію та корупцію. Попри це, ми бачимо очевидне збільшенні видатків в середньому на 15-20%.

Це марнотратство потрібно припиняти, люди не повинні годувати неефективний державний апарат. Ми очікуємо від уряду докорінної реформи всіх органів виконавчої влади. Тільки це може зекономити 10 млрд гривень.

Окремо варто сказати про 3 чорні діри, закладені в бюджеті.

Перша – це фінансування Пенсійного фонду. Нам вкотре пропонують голосувати за кота в мішку. Міністерство соціальної політики не спромоглося пояснити структури витрат цих грошей. Так само як не планує проводити верифікацію пенсій та соціальних виплат, та навести нарешті лад в Пенсійному Фонді та Фонді соціального страхування, що потенційно дозволить знайти 25 млрд грн для збільшення пенсій.

Друга чорна діра – це Міністерство оборони. У минулому році ми виділили 55 млрд на сектор безпеки та оборони, в 2017 році це буде вже 66 млрд. В мене питання до людей у цій залі хтось знає, як були витрачені ці кошти? Що було закуплено, а головне, що дійшло до солдатів? "Державна таємниця" маскує скажені корупційні схеми, а військо залишається не те, що без сучасного озброєння, а без необхідного. Зараз нам кажуть дайте нам ще 66 млрд. з яких 51 млрд піде на армію. Що планує міністерство придбати на ці кошти? Куди це піде? Парламент не має доступу до цієї інформації, а отже не має право голосувати невідомо за що.

І остання чорна діра, хоч і не така велика за розміром як дві попередніх, але найбільш ганебна. Верховна Рада України коштує народу України майже 1 мільярд гривень. Ані я, ані інші депутати фракції "Самопоміч" не бачили кошторис Верховної Ради.

Фракція "Самопоміч" наполягає на прозорості та реалістичності у формуванні бюджету, та запрошує Уряд до конструктивної роботи. Фракція не буде голосувати наосліп за жодну копійку, яку мають сплатити люди.