Про це говорять експерти аграрних ринків у матеріалі "Зерновий бум: як рекордний урожай обернувся рекордним експортом", який публікує видання РБК-Україна.

"Помітно зріс технологічний рівень агровиробництва. На полях стало більше нової якісної техніки, аграрії мають можливість зібрати врожай вчасно і уникнути втрат, каже Ярослав Левицький. Наші хлібороби також почали розуміти: якщо купиш доброякісне насіння, то збереш більший урожай. При цьому не обов'язково імпортувати насіння: на ринку з'явилися не тільки представництва світових компаній, а й вітчизняні виробники".

За даними видання, понад 2,5 млн тонн, або близько 6% від загального валового збору зерна в Україні, побрала група компаній UkrLandFarming Олега Бахматюка. Це найвищий показник серед українських агрохолдингів. У 2015-2016 маркетинговому році обсяги експорту зерна групи зростуть на 200-300 тисяч тонн до рівня 1,6-1,7 мільйона тонн.

За словами Галини Ковток, генерального директора ПРАТ "Райз-Максимко", яке входить до складу групи компаній UkrLandFarming, земельний банк агрохолдингу налічує 653 тис. га. Минулого року в активну обробку задіяли 546 тис. га, в цьому році урожай буде збирати з 460 тис. га. Інші землі в рамках сівозміни і збереження родючості і оптимізації витрат залишили під паром. Кукурудза і пшениця складають близько 70% в загальній структурі площ. Компанія на 100 відсотків забезпечена високоякісним насінням ярих та пізніх зернових, які виробляє на п'яти власних насіннєвих заводах.

В агрохолдингу намір значно збільшити обсяги валового збору зернових, а для експорту вже в цьому році розпочати будувати власний зерновий термінал у чорноморському порту Південний із потужністю перевалки в 10 млн т. UkrLandFarming вже домовляється з потенційними інвесторами про фінансування проекту загальною вартістю 150-200 млн доларів. Холдинг отримав підтримку інвесторів, про що свідчить успішна реструктуризація боргових зобов'язань на загальну суму 1,3 млрд доларів, якій власник UkrLandFarming Олег Бахматюк домігся навесні 2016 року.

Відзначається, що в останні роки в Україні фіксується стійка тенденція збільшення обсягів експорту зернових культур.

"Десять років тому ми експортували лише 13 мільйонів тонн зерна, у 2010-11 маркетинговому році 12,9 мільйона тонн. Зростання обсягів експорту майже у три рази, який ми спостерігаємо зараз, пов'язаний із декількома причинами: збільшився валовий збір зерна, відкрилися зарубіжні ринки і зменшилася власне споживання", пояснив виданню фахівець-аналітик компанії "ПроАгро" Ярослав Левицький.

Як повідомлялося, у 2015/2016 маркетинговому році українські компанії експортували 39,415 млн тонн зернових культур. Торішні показники перевищені на 4,61 млн тонн.