Група з восьми молодих людей зайшли на територію об'єкта, проте були затримані російськими військовими. Після виклику міліції активістів організації відпустили, і вони покинули територію маяка.

“20-річчя Незалежності - це той момент, коли слід нагадати всьому суспільству про окупацію маяків та 5 тисяч інших об’єктів державного майна України, які абсолютно незаконно використовуються іноземними військами”, - заявив голова ГО "Студентське братство" Олег Яценко.

"Студентське братство" пояснює свої дії бажанням нагадати росіянам про необхідність повернення Україні її гідрографічних об’єктів. Наразі активісти організації розбили поблизу маяка наметове містечко й залишаються чергувати в ньому на невизначений термін.

“Будь-який громадянин може висловлювати свою думку будь-якими доступними законними способами. Єдине, чого хотілося б, щоб молоді люди не переступали межі закону і не порушували кордони військових містечок та об'єктів, що охороняються”, - сказав прес-секретар командуючого ЧФ РФ В’ячеслав Трухачов.

“Я злякалася. Зранку почала всім дзвонити - виявляється, що там була відкрита хвіртка, хлопці просто зайшли, поставили намети, їх попросили пересунути трошки намети, вони пересунули - і прекрасно там почуваються і нічого такого нема”, - запевнила радник Президента України Ганна Герман.

Тим часом російські дипломати, заявляють, що не варто Україні зважати на висловлювання адмірала Касатонова. Він, нагадаємо, запевнив, про те, що Севастополь - російське місто, відтак потрібно відстоювати право на всі стратегічні об'єкти на усіх рівнях. Про це колишній командувач Чорноморським флотом Росії заявив після того, як міністр оборони Михайло Єжель зазначив, що маяки мають повернути Україні.

“Це думка адмірала Касатонова, яку він висловив публічно. Я до таких висловлювань ставлюся спокійно”, - сказав радник посла РФ в Україні Андрій Воробйов.

Тим часом, політологи переконують - у спорі щодо правового статусу маяків на Чорноморському узбережжі наразі козирі - у руках росіян.

“На жаль, тут є переваги на боці російської сторони, оскільки зараз вони контролюють маяки, і для того, щоб узгодити, тобто закріпити, новий правовий статус, де б контроль був у української сторони, потрібні відповідні правові документи”, - каже політолог Володимир Фесенко.

Йдеться про вдосконалення угоди 1997 року між Україною і Росією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Росії на території Криму.

Нагадаємо, 2 серпня Господарський суд Криму зобов’язав Чорноморський флот Росії віддати кримські маяки Україні. Поверненню підлягають 5 таких об'єктів.