Країні потрібна електроенергія, потрібен метал, тому праця шахтарів незамінна,
— підкреслив він, передає "РБК Україна".

За словами Мамченка, керівництво країни розуміє, що проблеми шахтарів потрібно вирішувати, оскільки необхідно збалансувати паливно-енергетичний комплекс для нормального проходження наступного опалювального сезону. Шахтарі чекають відповідних рішень від влади, зокрема, Президента Петра Порошенка.

"Подивимося, як буде розвиватися ситуація, і за фактом будемо збирати пленум ППВП, щоб приймати рішення, як діяти далі. Чи підтримають нас наші колеги з НПГУ — це їм вирішувати. Всі останні акції протесту для відстоювання прав шахтарів і в січні та березні і тепер в квітні ми проводили разом. Ми розраховуємо на те, що і далі будемо єдині", — зазначив Мамченко.

Заступник голови Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Анатолій Акімочкін зазначив, що у вівторок, 28 квітня, НПГУ збирає в Києві рада голів, на якому ухвалюватиметься рішення, як діяти далі.

За великим рахунком нічого ж не змінилося. Борги по зарплаті перед шахтарями так і залишилися, на розвиток вугільної промисловості не виділили ні копійки, плани по закриттю шахт як були так і залишилися в бюджеті немає статті на перспективний розвиток шахт,
— підкреслив Акімочкін.

Він зазначив, що, за словами чиновників, існує певна концепція реформування вугільної галузі, однак шахтарські профспілки її не бачили і проблемні питання досі не почали вирішуватися.

За словами профспілкових лідерів, якщо не буде виплачуватися заробітна плата шахтарям, то не виключено, що акції протесту будуть проходити в регіонах. Зокрема, представники профспілкових організацій шахтарів у Західній Україні заявляли, що у такому разі будуть діяти жорстко у себе на місцях.

Шахтарі взяли паузу і прийматимуть рішення щодо подальших дій, залежно від рішення влади. Не виключено, що акції протесту будуть відновлені, але тільки в іншому форматі: в регіонах, можливо, якась частина в Києві у вигляді пікетів та мітингів.