Зміни до закону "Про вищу освіту"

За її словами, основною проблемою закону "Про вищу освіту" є те, що він вимагає від Міністерства освіти та науки і від Центру оцінювання якості освіти робити неможливі речі, фактично займатись шахрайством. Це буде виявлятись в тому, що Центр оцінювання якості освіти має скласти таблиці відповідності старих балів та тестів та нових, а це є неможливим.

"Будь-яка система оцінювання розробляється для конкретних умов та ситуації. В Україні зараз розробляється рейтингова система оцінювання знань абітурієнтів", — розповіла Єгорченко.

Зміни до закону "Про вищу освіту" позначиться на тому, що деякі абітурієнти не зможуть попасти до тих ВНЗ, в які планували.

Якщо цей закон схвалять, то постраждає, перш за все, довіра до української освіти. ЗНО – це єдине, що викликає довіру у суспільства,
— сказала експерт.

Скорочення ВНЗ

В Україні, як вона розповіла, є демографічна яма і кількість ВНЗ є завеликою. Скорочення кількості ВНЗ із 800 до 300 – це не фізичне скорочення. До прикладу, коледжі, які раніше вважались ВНЗ – тепер не будуть входити у склад ВНЗ.

"Скорочення ВНЗ відбувається за рахунок позбавлення ліцензій тих закладів, які не надають якісної освіти", — сказала Єгорченко.