Проблеми українських міст

Чиж: Проблем є дуже багато. Основні проблеми міст: житлово-комунальне господарство, ОСББ, проблеми доріг, освіти, медицини та інше. Найнагальніше — житлово-комунальне господарство.

Зуб: Проблеми, які існують у наших містах, є по всій Україні. Глобальні проблеми – впродовж 24 років маємо кризу управління, неправильне або недосконале публічне управління.

Сьогодні людям важко усвідомити, що насправді вони є владою і власниками того, що мають міста. Наше завдання – пояснити, що влада — це вони.

— Міським головою треба служити людям. У Чернігові по-ночах освітлення на вулицях нема. Також у місці катастрофа з робочими місцями. Молодь з міста тікає. Також є проблема народжуваності, бо люди не впевнені у майбутньому. Треба створювати умови для малого і середнього бізнесу. У Чернігові також існує проблема благодійних внесків.

Прозорий бюджет

Чиж: Перше, що має зробити влада у будь-якому місті України – відкрити бюджети. Вони мають бути прозорі та доступні людям. Також потрібно провести інвентаризацію житлового фонду і повідомити людей, коли той чи інший будинок буде ремонтуватись. Є гарний досвід Львова – гранти та інвестори. Та аби зацікавити інвесторів – потрібно організувати відповідний клімат. Це спільна відповідальність влади та громади.

Зуб: Люди сьогодні не усвідомлюють, що влада – це вони. Вони повинні розпоряджатись, а ми — служити коштами, майном та надрами.

Чиж: Ми тричі писали прохання до міської влади, аби провести незалежний аудит. Але отримали три відмови. Чому громада не має права знати, як використовуються гроші міського бюджету? Це наші гроші, наші податки.

Більше — дивіться у відеоінтерв’ю.