Хаос і популізм у ВР

— Скандальний закон про реструктуризацію боргів, голосування за який стало показовим не тільки для самого процесу ухвалення рішень, але й лакмусом для якісного складу парламенту. Скоріш за все Гройсман ввечері хотів погратися у так званий популізм, коли фракція "Самопоміч" і "Радикальна партія" покинули залу.

Закон про реструктуризацію – передвиборчий популізм

— Проблема в тому, що останні півроку у парламенті ніхто не дотримується регламенту, відбувається хаос. У той день подібним методом було ще прийнято декілька законів — про поліцію та антикорупційну прокуратуру. Закони варто скасувати, адже вони приймались неконституційним методом, з кнопкодавством та порушенням регламенту.

Або хай депутати навчаться працювати за регламентом, або ж цирк продовжуватиметься далі.

— Цілком імовірно, що Гройсмана або Луценка готують до виборів у Києві. Крісло під головою Ради хитається.

Шум навколо Конституції

— Війна йде за три статті – 118, 142 та 144. Це ті статті, які виписують баланс між виконавчою владою на місцевому рівні та органами місцевого самоврядування. Зміни передбачають утворення на місцевому рівні так званого "монстра", який буде наділений величезними повноваженнями, яких зараз не мають голови обласних і районних адміністрацій. Голови концентрують всю виконавчу владу на місцевому рівні. Вони отримують повноваження призупиняти рішення органів місцевого самоврядування і мають право ініціювати перед Президентом питання щодо розпуску органів місцевого самоврядування на своїй території.

Пряме втручання у роботу органів місцевого самоврядування — такого не було навіть у часи Януковича.

— Багато експертів вважають це спробою узурпувати владу в Україні. Тому певні депутати протестують проти змін до Конституції.