Миротворці

— Європейські партнери в принципі на миротворців вже згодилися. Кілька місяців їм доказували необхідність такого введення. Ми час так званого перемир’я використали для скріплення армії, будівництва захисних споруд та для дипломатичних зусиль.

Позиція Кремля зараз абсолютно не зрозуміла, вони вже 3 рази її міняли. Ясно лише одне, що вони хотіли б введення миротворців на Донбас, але за участі своїх людей

— Але є одне але – ООН має свої правила. Мені здається, що ми ЄС щодо миротворців ООН таки влітку дотиснемо, і Росії доведеться поступитись. Але треба бути обережними, миротворці ООН – дуже серйозна річ, адже це люди, які мають мандат на вбивство.

США та Росія

— Я не очікую спокійних переговорів держсекретаря США Джона Керрі з Лавровим і президентом РФ. У Сочі Україна буде третім пунктом.

Він поїхав до Путіна поговорити про Іран – адже нависає загроза початку Третьої світової війни, адже якщо країна почне російськими ракетами бомбити Ізраїль, Америка мусить втрутитись

І ще Керрі говоритиме про Сирію – адже РФ створила умови для того, щоб ця ісламська армія почала захоплювати світ. Почалась гра в дуже серйозний тиск на Росію.

Читайте також: У політиків звичка до тоталітарного прийняття рішень, — експерт

Саміт G7 та Східного партнерства

— G7 – це незворотній процес того, що Росії там вже не буде. РФ зазнає певних втрат, критичними вони для неї не будуть, тож нам вони швидкого ефекту не принесуть, нема на що сподіватись. Щодо саміту Східного партнерства, нам дали надію, якої раніше не було. На ризький саміт є певні оптимістичні надії. Тож для України результат буде більш-менш нейтральним або позитивним.