Таку думку висловив впливовому виданню The Foreign Policy екс-співробітник Агенції США з міжнародного розвитку USAID Джош Коген, який на цій посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР.

Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролась із корупцією, представники "старої гвардії" в уряді та парламенті продовжують боротись із змінами на кожному кроці,
— наголосив Коген.

За словами експерта, чудовим прикладом для наслідування могла би стати країна Центральної Америки Гватемала. Адже там успішно працює Міжнародна комісія проти безкарності, яку уряд країни створив спільно з ООН.

Аби надати CICIG (Міжнародна комісія по боротьбі з безкарністю в Гватемалі, — 24) реальні повноваження для ефективної боротьби з корупцією, уряд відмовився від певних суверенних повноважень. Установа розслідувала понад 200 справ щодо корупції та висунула звинувачення проти 160 діючих та колишніх чиновників.

Коген додає, що така агенція має почати працювати в Україні з мандатом щонайменше на 5 років, а Захід має профінансувати цей термін роботи, а це – 200 мільйонів доларів.

Українська CICIG має мати можливість самостійно порушувати кримінальні справи на додачу до мандату на їх розслідування. Агенція має бути виведена за межі української судової системи, оскільки українські судді повністю корумповані,
— пише Джош Коген.