Темношкіре населення Америки обурене таким розв'язанням справи.

Протести охопили 100 міст Америки.

В них навіть взяли участь зірки - в Нью-Йорку до мітингувальників приєдналася співачка Бейонсе та її чоловік Jay Z.

Всі учасники акцій уважно стежать, щоб під час заходів не було жодних проявів насилля. Адже люди виходять під транспарантами "Ми не боремося жорстокими методами, ми засуджуємо жорстокість".

Барак Обама несподівано скликав прес-конференцію щодо цих подій. Там він сказав, що дуже шкодує, що чорношкіре населення досі страждає від расових упереджень. "В цій країні є дуже мало темношкірих, які ніколи не стикалися з дискримінацією", - сказав він.

Президент закликав зрозуміти, що ці упередження - "наслідок історії, що не минає", тож з ними треба змиритися і зробити все, щоб в майбутньому підстав для них не було.

Знаменита фраза президента з цієї промови, яку зараз найчастіше цитують ЗМІ, - "Трейвон Мартін міг бути мною". Тиждень тому Обама казав, що Мартін міг бути його сином.

Нагадаємо, Джордж Циммерман добровільно патрулював вулиці містечка Сенфорд у штаті Флорида. Така волонтерська практика є звичною для США.

Він стверджував, що під час одного з патрулювань на нього напав місцевий чорношкірий підліток Трейвон Мартіна. В цілях самооборони Циммерман застрілив хлопця.

При цьому він стверджував, що запідозрив хлопця раніше, ніж почалася бійка. Мовляв, Мартін був темношкірим, а вони у місті частіше скоюють злочини.

Справа викликала суспільні обговорення щодо відношення до різних рас у США. Темношкіре населення стверджувало, що якби сталося навпаки, тобто під час бійки темношкірий застрелив білого, він би обов'язково був засуджений. Тоді як Циммермана суд виправдав.