Поряд з цим в Антарктиді розташована найсухіша місцевість на планеті - долини, які не бачили дощу понад 2 мільйони років. Уся справа у вітрах, які дмуть у сухих долинах. Завдяки своїй швидкості, що сягає 320 кілометрів на годину, вони зумовлюють моментальне випаровування вологи.

Ні снігу, ні льоду в сухих долинах не було протягом восьми мільйонів років. З водойм вціліли хіба що тутешні озера, але й вони особливі. Водна маса вкрита щільним шаром льоду. Одразу під ним чиста вода, а з п’ятдесятиметрової глибини починається справжня ропа - солоність цієї води втричі вища ніж океанічної.

Вижити в таких суворих умовах вдалося хіба що фотосинтезуючим бактеріям, жодної іншої живності в сухих долинах немає. Крім найпростіших організмів, дослідників цікавлять й древні скелясті породи. Зазвичай вони залягають глибоко в надрах, але тут через постійні пориви вітру залишаються на поверхні.

Загалом рельєф сухих долин нагадує природні умови Марсу, саме тому НАСА й проводить тут випробовування космічних апаратів "Вікінг". Чого-чого, а дослідних груп в сухих долинах точно не бракує. Місцевість активно вивчають з 60-х років минулого століття. І триватиме цей процес ще довго.