Насамперед слухають голову СБУ Валентина Наливайченка. Той укотре звітує про Майдан. Каже, що розстрілами активістів керував особисто Янукович, а під час найкривавіших лютневих подій у Києві перебував помічник Путіна – Владислав Сурков. Він жив разом із колишнім головою СБУ Олександром Якименком. А от виконавці розстрілів на Майдані стали членами терористичної організації ОПЛОТ.

Я і мої колеги виконуємо доручення вже вдруге, ГПУ про розшук, затримання, доставку на допит офіцерів беркуту, яких обгрунтовано підозрюють у застосуваннях насильства, злочинах проти людяності. Ми вже раз виконували такі дії у квітні минулого року з Аваковим. Тоді після допитів затримані були відпущені і керівнику вдалося втекти. Безкарність офіцерів беркуту, у Харкові, вони також є членами Оплоту, призводить до того, що використовують вибухівку переходять у радикальні, терористичні організації,
— заявив Наливайченко.

Генпрокурор та Міністр внутрішніх справ особисто на засідання не прийшли – делегували своїх заступників. Ті із депутатами говорять мовою цифр. Скільки кримінальних справ порушено та осіб оголошено у розшук в майданівській справі. Однак нардепів це не влаштовує. Заступник Генпрокурора виправдовується – мовляв, посаду отримав два тижні тому. Але обіцяє, що справу Євромайдану доведе до кінця.

Та роботу силовиків депутати визнають незадовільною. І дають ще два місяці на розслідування злочинів Януковича. Також створюють робочу групу, яку очолить Ігор Луценко. Вона збиратиме факти саботажу з боку держ-службовців.

Звернути увагу Шокіна, Авакова, Наливайченка на особисту відповідальність за результати цих розслідувань та і притягнення посадових осіб їхніх відомств, які допустили халатність,
— наголосив голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

Та згодом робота не клеїться й у самих обранців. Вони ніяк не можуть сформувати робочу групу із розслідувань корупції в уряді Яценюка за заявами Гордієнка. Сперечаються, чи має входити від їхнього комітету фракція Народного фронту і чи варто залишати у списку позафракційних.

Зрештою Антикорупційний комітет пропонує сімох своїх членів до робочої групи. Серед них і представники Народного фронту, і позафракційні. Крім них своїх представників делегує й правоохоронний комітет. Свій звіт Верховній раді група має надати до 7 травня.