Антикорупційний суд також важливий для завершення формування нової антикорупційної екосистеми, що складається з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП), пише Олена Трегуб для Atlantic Council.

Читайте також: Наші вимоги – Антикорупційний суд, скасування недоторканності і виборча реформа, – Шабунін

Статут спеціалізованого вищого антикорупційного суду відображено в законі "Про судоустрій і статус суддів", який був представлений президенту і схвалений у 2016 році. Його створення є частиною обіцянок, які Україна дала Міжнародному валютному фонду, нагадує автор публікації.

Донедавна Порошенко був рішуче налаштований проти створення такого суду. У вересні на конференції під назвою "Ялтинська європейська стратегія" (Yalta European Strategy) у Києві він виступив проти створення окремого інституту, оскільки, за його словами, лише країни третього світу мають подібні антикорупційні суди, йдеться у статті. Проте, вже 4 жовтня Президент України заявив про свою підтримку щодо створення антикорупційного суду, а також пообіцяв, що найближчим часом він подасть відповідний законопроект з позначкою "терміново" для формування такого суду, йдеться у статті.

Однак, у Трегуб викликає тривогу те, що Порошенко запропонував створити багатопартійну парламентську робочу групу для розробки цього законопроекту, адже "в Україні робоча група – це місце, куди направляються законопроекти для того, щоб там і померти", констатує журналістка.

Читайте також: У бюджеті передбачені кошти на антикорупційний суд, – Порошенко

В Україні багато противників створення антикорупційного суду, які аргументують це тим, що "нам не потрібен окремий суд; нам потрібна палата або палати", "антикорупційний суд вимагає зміни Конституції", або ж "процедура вибору суддів буде несправедливою".

"Всі ці зауваження не підкріплені фактами, тому вони просто не витримують критики. (...) Західні друзі України повинні наполягати на прийнятті цього закону вже зараз, до того ж вони повинні припинити нескінченні дебати з приводу формулювання статуту цього суду", – закликає Трегуб.