На думку експертів, нове антикорупційне законодавство покликане боротися із нечистими на руку лише дрібними чиновниками.

“Він спрямований на боротьбу, я б сказав, з неорганізованою корупцією в нижчих ешелонах влади, де ще багато хто попадається і чисто випадково, але він не націлений на боротьбу зі створенням великих корупційних схем, у яких беруть участь політичні сили, й часто вищі чиновники уряду і так далі”, - каже екс-міністр фінансів України Віктор Суслов.

Крім того, відповідальність за порушення закону може стати суто формальною. Адже поряд з кримінальною відповідальністю, в ньому прописана адміністративна.

“Адміністративна відповідальність не повинна ніякого відношення мати до сфери корупції, ніде, в жодній країні Європи такого немає. Корупція - це зразу сфера кримінального права”, - каже голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

За словами експертів, попереднє антикорупційне законодавство скасували ще у 2009 році, нове ж набуде чинності лише з липня цього року.

“Півроку ми будемо перебувати у стані, коли поки-що ніякого антикорупційного законодавства немає, і це якраз свідчить про те, що рішення про скасування свого часу законів ухвалених, було помилковим - необхідно було вносити зміни у ті статті, які викликали дискусію чи, принаймні, на те заслуговували”, - сказав президент Інституту правової політики Микола Оніщук.

Нагадаємо, президентський закон "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні" Верховна Рада ухвалила 7 квітня в цілому.