Вони приходять сюди разом з дощами. Після рясних опадів буяє трава - основа раціону тварин. Саме заради поживи стада антилоп і зебр щороку долають понад 3 тисячі кілометрів. Разом з ними на пасовища приходять слони. І куди ж без хижаків. Леви, гієни, гепарди та леопарди йдуть звісно ж не за травою, а за травоїдними тваринами.

В парках діють закони дикої природи - є здобич і є хижак, немає ні мисливців, ні тим більше браконьєрів. Зрідка можна зустріти туристів.

Хоча антилопи мігрують стадами, і здавалося б пересуваються хаотично, насправді цей рух строго впорядкований. Вчені довели, що антилопам притаманний ройовий інтелект, їхнє стадо - це самоорганізована система. Щось подібне в природі - колонії мурах, рої бджіл чи зграї птахів.

Гну знають, де найгустіші трави, їм відомі всі річкові заплави, які кишать крокодилами. Навіть коли стадо зупиняється на нічліг, спить лише його частина, інша - охороняє спокій решти.

Центр стада відведений для молодняка та 10-12-річні особини. Їх оточують антилопи в розквіті сил, які за потреби можуть дати відсіч дрібним хижакам. Гну хоч і травоїдні, сили їм не позичати - максимальна вага тварини сягає 250 кілограмів, тож удар копитом буде відчутним навіть для лева.

У листопаді, коли сезон дощів закінчується, потрібно знову повертатися в лісисті місцевості. Стада залишають савану, аби через півроку повернутися знову.