Низька оплата праці, борги по зарплаті, зрівнялівка та негідні умови праці. А ще - нерозуміння того, що буде далі. У Києві близько 3х тисяч медиків з усіх куточків України приїхали на акцію протесту.

"Народжують реформу 26 років, і нічого не зробили, нічого! Ми хочемо, щоб сьогодні президент, прем'єр-міністр, голова Конституційного суду лежали у тій палаті, де лежить проста сільська жінка, яка собі купує ліки і їсть за 7 гривень на день. І отак хай лікуються. Тоді буде нормальна медицина", – обурився лікар-травматолог Хустської районної лікарні (Закарпатська область) Михайло Сакалаш.

Читайте також: Саакашвілі із соратниками влаштував акцію під Адміністрацією Президента

Серед натовпу медики швидкої. Кажуть, бояться втратити роботу, бо їх можуть замінити парамедиками.

"Буде знищена швидка допомога цією реформою. Лікарів хочуть прибрати зі "швидкої" повністю. Будуть виїзжати (на виклики – 24) люди з мінімальними навичками", – сказав лікар екстреної допомоги міста Київ Євген Корнієнко.

У всьому медики звинувачують урядову медичну реформу. Проте що саме у тексті законопроекту не так, конкретизувати не можуть.

Для того, щоб медична спільнота розуміла, що відбувається, треба проводити на місцях конференції. Щоб спеціалісти розповідали суть реформи,
– зауважив завідувач фізіотерапевтичного відділення Сумської клінічної лікарні №4 Олександр Стеценко.

Найбільше про медичну реформу від уряду весь час говорили організатори акції – профспілка медичних працівників. Всіх протестувальників привезли до столиці саме за її кошт. Обійшлося це недешево. Наприклад, тільки з Івано-Франківщини привезли 85 медиків. За словами голови обласної профспілки медиків Івано-Франківщини Наталії Берчак, на одну людину витратили близько тисячі гривень.

Організатори зазначили, що акція носила аполітичний характер. Але вже за кілька хвилин на чолі колони "несподівано" з'явилися противники урядової медреформи – екс-міністр Олег Мусій та нардеп Сергій Каплін, на сцені під Верховною Радою голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець.

Читайте також: Обурливі фото з лікарні: аварійні виходи закриті наглухо, у коридорах безлад

У Мінохорони здоров'я заявляють, що остання весь час саботує запропоновану реформу. Богомолець і сьогодні назвала її антилюдяною. Як альтернативу, рекламувала свої законопроекти. Вона запевнила, у разі якщо парламент підтримає реформу міністерства, будуть вимушені до більш радикальних дій.

Є інформація, що існують кулуарні домовленості, що закон буде проголосовано. Тоді будемо робити протести, будемо блокувати дороги,
– сказала голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

А ось її колега по комітету Ірина Сисоєнко сказала, більшість сьогоднішніх тез – маніпуляція. Пакет законопроектів докорінно змінили. І саме в них передбачено підвищення як заробітної платні медикам, так і збільшення фінансування медицини в цілому.

МОЗ проінформувало, що заборгованість по заробітній платні мають виплатити до кінця року. Проте реакцію Міністерства охорони здоров'я на сьогоднішню акцію отримати не вдалось. Його керівництво у відрядженні за кордоном. Проте ще вчора його очільниця Уляна Супрун, заявила, що на протест лікарів змушують йти. Відповідний лист-звернення від працівників одного з обласних лікувальних закладів вона опублікувала у своєму Facebook.

Більше – дивіться у сюжеті.