Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

За словами експерта, як тільки з’ясувалося, що Катар фінансує тероризм, реакція його найближчих сусідів була миттєвою і однозначною.

"Дубаї і Єгипет одразу ухвалили рішення про припинення польотів і виїзд своїх громадян із Катару. Хоча Катар у цій ситуації – не терорист, а країна, яка його фінансує. До того ж, це непряма форма фінансування – викуп за членів королівської сім’ї. Однак, Катар, врятувавши 26 життів, заклав основу того, що будуть втрачені тисячі. Причому, в такий спосіб, як так звана "Ісламська держава" зробила в Парижі, Ніцці, Манчестері", – говорить експерт.

Це, наголошує Давидюк, те, чого не вистачало ЄС і міжнародній спільноті, коли Росія вчинила акт агресії проти України, захопивши Крим, частину Донбасу і почала вбивати наших бійців.

Арабська єдність набагато сильніша, ніж європейська, коли вони не змогли так швидко і сильно об’єднатися проти Росії. Це урок для нас і наших партнерів,
– підкреслив політолог.

Водночас, коментуючи можливість щодо того, що російські хакери зламали державне інформаційне агентство Катару і опублікували підроблене повідомлення, яке посприяло кризі серед найближчих союзників США в районі Перської затоки, Микола Давидюк зазначає, що Катар міг зробити спробу перевести стрілки. Можливо, це дійсно провокація. Катар має сильний вплив у регіоні. Теоретично, за його словами, Росії було б вигідно ще одну країну зробити ізгоєм.

Могли бути підкилимні ігри Катару з Іраком. Не просто так члени королівської сім’ї Катару виїхали в Ірак на полювання. Отже, якийсь мостик довіри між цими країнами є. Але могла бути і провокація, спроба Росії закрутити ще один плацдарм військово-дипломатичного протистояння на Близькому Сході,
– вважає Микола Давидюк.

Нагадаємо, 9 країн, зокрема, Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати і Єгипет розірвали дипломатичні відносини з Катаром. А також призупинили будь-яке сполучення, в тому числі авіаційне. Причиною стала підозра Катару в підтримці терористичних угрупувань через викуп в Іраку членів королівської родини, серед яких "Ісламська держава", "Аль-Каїда" та "Брати-мусульмани".

Американське слідство вважає, що російські хакери зламали державне інформаційне агентство Катару і опублікували підроблене новинне повідомлення, яке посприяло кризі серед найближчих союзників США в районі Перської затоки.