Відповідальність за напад у Барселоні взяла на себе "Ісламська держава". Характер терористичних атак в Європі вказує на те, що невдовзі їхня кількість може лише зрости.

Читайте також: Теракт у Барселоні: відоме й невідоме

Такий прогноз в інтерв'ю кореспонденту La Repubblica висловив журналіст The Washington Post Джобі Уоррік, один із провідних експертів із джихадизму та ісламському тероризму.

За словами аналітика, Іспанія давня мета для "ІД". За останні тижні "Ісламська держава" часто негативно згадувала країну у пропагандистських матеріалах в Telegram та інших популярних соцмережах за дії в Іраку, а також у світлі своєї мрії про "халіфат".

Члени "Ісламської держави" сконцентрували наразі багато сил для захисту того, що залишилося від володінь "халіфату" в Сирії та Іраку, акцентує увагу Уоррік.

Це не лише питання помсти за військові поразки в Мосулі та інших сирійських містах. Коли "халіфату" не стане, "Ісламська держава" кине всі свої сили на здійснення атак в Європі. І, таким чином, вона стане справжнісіньким інтернаціоналом терору,
застерігає журналіст.

Читайте також: Теракт у Барселоні: ЗМІ дізналися про плани терористів

Директор іспанського Центру досліджень безпеки Хосе Хуліо Фернандес Родрігес також називає Іспанію однією з ключових країн для символіки джихадистів.

"Тому подібна атака була тут майже неминучою", прокоментував експерт в інтерв'ю La Voz de Galicia вчорашній теракт у Барселоні.

Допоки схожі теракти відбувалися у різних європейських країнах, імовірність терористичного нападу в Іспанії залишалася лише питанням часу, констатує Родрігес. Він, як і Уоррік, вважає, що ІДІЛ просто мститься за втрати "своєї території" в Сирії та Іраку, і цими смертоносними ударами "намагається виграти бій на ниві пропаганди".

Читайте також: Теракт у Барселоні: ЗМІ повідомляють про ліквідацію одного з нападників

Те, що нападники атакували людей на найпопулярнішій туристичній вулиці Барселони свідчить про те, що хотіли поранити і вбити максимальну кількість людей, однак не можна цими жахіттями дозволити налякати себе, пише у статті для Der Standard кореспондент Александра Федерль-Шмід.

У кожного небайдужого до подібних подій в Ніцці, Лондоні чи Берліні, виникає питання як би зреагував у такій ситуації я? Це може стосуватися кожного. То чи варто взагалі подорожувати? Чи може це трапитися під час прогулянки або шопінгу де-небудь в Австрії? Може, краще взагалі не відвідувати жодних масових заходів?
запитує автор публікації.

Насправді, "стовідсоткової безпеки не існує: це може статися всюди і з кожним, проте не варто жити у страху перед кожною новою терористичною загрозою, так само, як і не варто припиняти відвідувати Барселону та її прекрасну вулицю Рамбла", робить життєствердний висновок журналістка.

Читайте тут: Всі найважливіші матеріали про теракт у Барселоні

Нагадаємо, увечері 17 серпня в іспанській Барселоні фургон наїхав на пішоходів. Поліція кваліфікувала інцидент як теракт. Внаслідок трагедії загинули щонайменше 13 людей, серед яких 5 дітей, ще понад 100 людей отримали поранення.

Згодом стало відомо, що в Барселоні в результаті теракту постраждали громадяни щонайменше 18 держав. При цьому українців серед постраждалих від теракту не було.