Правильний тиск продовжує тривалість "життя" шини і робить пересування безпечнішим. Якщо тиск зависокий, то погіршується гальмування, якщо занизький - зростають витрати пального.

Перевірка тиску

Перевірка тиску в шинах має увійти в звичку кожного водія. Ця проста дія дозволяє не лише захистити колеса, а й заощадити на пальному, і загалом робить керування легшим та безпечнішим.

Так само небажаним є недостатній тиск у шинах. В цьому випадку спостерігається збільшення опору коченню та відповідно зростає споживання пального. На додаток до цього протектор нагрівається, що може скорочувати тривалість життя шини і в кінцевому рахунку призводити до її пошкодження.

Згідно з дослідженнями, більшість водіїв їздять із занадто низьким тиском у шинах, навіть не підозрюючи про це.

Зберігання шин між сезонами

Збільшити термін експлуатації шин допоможе правильне зберігання між сезонами і належний догляд за ними у цей період.

Передусім, колеса потрібно тримати у прохолодному приміщенні з низькою вологістю. Однак надто сухе повітря - теж проблема, адже може спричинити появу мікротріщин. Оптимальна температура в приміщенні - 20-25 градусів.

Якщо шини зберігатимуться на дисках, то найкраще підвісити їх на гачках на стіну. Також можна покласти колеса горизонтально одне на одне. У такому разі потрібно буде щонайменше раз у місяць перевертати їх, щоб запобігти деформації.

Якщо шини зберігатимуться без дисків, то ставити їх стовпчиком не можна. Адже надмірна вага може деформувати і навіть пошкодити нижню шину. Вішати на гаки теж не варто. Найкраще тримати їх поряд вертикально.

Позначте положення шин

І на останок: знімаючи колеса з автомобіля - позначте їхнє положення. Наступного сезону встановіть передні на задню вісь, а задні - на перед. Завдяки такому просто правилу протектор буде зношуватися рівномірно, тож шини служитимуть довше.