Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи рішення Апеляційного суду Києва, який задовольнив апеляційну скаргу екс-міністра юстиції часів Януковича Олени Лукаш щодо санкцій проти неї.

Справа проти Лукаш відкривалася відразу після Революції Гідності, коли фактично не опрацьовувалися нормально в ГПУ кримінальні справи. Вважали, що достатньо зробити заяву, написати провадження, і все. ГПУ написала звернення до відповідних європейських структур з приводу санкційного списку. Але матеріали не опрацьовувалися, слідчі дії, по суті, не проводилися. Та й саму Лукаш особливо не шукали і не допитували,
– говорить експерт.

На думку Чорновола, для запровадження санкцій проти Олени Лукаш потрібно було подавати і звинувачення політичного характеру. Зокрема, що це людина, яка в силу займаних нею посад у владі створювала систему тиску, сприяла згортанню свободи слова, обмеженню прав людини тощо.

Цього могло б бути достатньо і без прямих кримінальних звинувачень. Але в 2014 році вибрали варіант звинувачення у виведенні Оленою Лукаш за кордон державних коштів. Ці факти не мали юридичного підтвердження. Тому рано чи пізно суд би ухвалив рішення про зняття підозри,
– зауважує політолог.

Чорновол також зазначає, що Лукаш – вмілий юрист, тому не ставила свої підписи під компрометуючими документами. Щоб довести її провину, потрібно, за його словами, шукати накази, рішення, під якими Лукаш поставила свій підпис або давала комусь доручення. Відповідно, ця людина готова свідчити в суді, що Лукаш її примушувала до незаконних дій.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва у повному обсязі задовольнив апеляційну скаргу екс-міністра юстиції часів Януковича Олени Лукаш. Як заявила екс-чиновниця, ГПУ забула повідомити Раді ЄС, що саме "спірне перерахування" відбулося за два місяці до призначення її міністром юстиції.