Я хочу повернутись до суті законопроекту і пояснити, щоб це могли прокоментувати і глядачі, і банкіри. У 2007-2008 роках, коли в основному видавали валютні кредити, то це були іноземні банки, які давали своїм дочірнім банкам в Україні під 3%. А вже українські громадяни отримували ці кредити під 12%, – сказав Рудьковський в ефірі програми "Шустер LIVE".

За його словами, коли люди брали такі кредти, держава обіцяла стабільну національну валюту. Рудьковський наголосив також, що головне завдання Національного банку – це підтримка валютного курсу.

У 2008 році був період, коли людей закликали брати кредити виключно в іноземній валюті. Це була цілеспрямована компанія. Банки знали, що курс може змінитись, а позичальники вірили державі, – додав він.

За підрахунками Рудьковського, якщо раніше людина могла за 20 років оплатити дві квартири і покращити своє життя, то зі зміною курсу з 5-ти до 12-ти гривень за долар людині потрібно виплатити п'ять квартир.

Це вже не кредитування, а рейдерство. У цій ситуацію не можна залишити все на позичальника, тому що банки знали, уряд знав. Зараз Нацбанк вже не бореться за стабільний курс, а так він завтра може "доплисти" і до 20-ти гривень.

Одним зі своїх законопроектів Рудьковський пропонує переводити решту кредиту в національну валюту за курсом, який був на момент підписання кредитного договору.