Кандидат від демократів здобув 303 голоси виборців проти 206 у республіканця Мітта Ромні. Виголошуючи переможну промову у Чикаго, . Він запевнив, що врахує інтереси й тих, хто підтримав опонента.
"Я тільки що розмовляв з губернатором Ромні, привітав його і Пола Раяна з завершенням запеклої боротьби. У наступні кілька тижнів я сподіваюсь зустрітися з губернатором Ромні і обговорити те, як нам двом діяти далі, щоб надати Америці новий імпульс", - сказав Президент США Барак Обама.
Результат президентських виборів у США визначають 538 виборців. Кандидат, який у тому чи іншому штаті здобуває просту більшість голосів виборців, автоматично отримує й голоси всіх виборців від цього штату.
У колегії кожен штат представлений різною кількістю виборців залежно від кількості населення.
Якщо, наприклад, штат Вайомінг представлений 3-ма виборцями, то найбільша за кількістю мешканців, Каліфорнія, 55-ма.
Необхідний мінімум для перемоги кандидата - 270 голосів. Обама здобув 303, отже, хоча досі не підраховані 29 голосів від Флориди, вони уже нічого не вирішують.
Мітт Ромні гідно сприйняв поразку й одразу привітав свого візаві з перемогою. А от прихильники Ромні .
"Окрім лідерських якостей та бізнесового досвіду, Мітт Ромні - це людина честі й харизми. Для мене це має значення, і я не можу зрозуміти, чому ці речі не мають значення для інших", - сказала прихильниця Ромні Емі Келлі.
"Ми перетворюємося на націю базік, ми вже більше не та країна, у якій важкою працею можна чогось досягнути. Мені бракує слів, щоб описати, куди котиться наша держава", - заявила прихильниця Ромні Хелен Марроун.
Ключем до повторного тріумфу стала висока явка прихильників демократичної партії, особливо темношкірих та іспаномовних. Навіть 8% рівень безробіття в країні та економічні негаразди не змогли відібрати в Обами політичні бали. , що президентові для виведення країни з кризи потрібно ще 4 роки.
"Я проголосувала за Барака Обаму. Так, він не виконав всього того, що обіцяв на минулих виборах, але я думаю, якщо дати йому 4 роки, він доведе розпочату справу до кінця", - вважає прихильниця Обами Келлі Джонсон.
"Легко критикувати Обаму за помилки та прорахунки, які він допустив за 4 попередні роки на посаді. Але я все одно вірю, що Обама - це шанс для Америки, аби подолати кризу", - переконана прихильник Обами Таннер Тіллотсон.
Серед досягнень Обами називають порятунок автомобільної промисловості США у 2009 році, ліквідацію Усами бін Ладена і оперативне налагодження відновлювальних робіт після нещодавнього урагану "Сенді", від якого постраждали 19 із 50-ти штатів.
Окрім цього, Обама, на відміну він Ромні, мав змогу показати себе й на міжнародній арені. його з переобранням.
"Це добра звістка і для Європи, і для Франції. У Парижа чудові стосунки з адміністрацією Барака Обами", - сказав міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.
"Хочу привітати уже переобраного президента Обаму. Ми чудово знаємо одне одного, сподіваюся, й надалі так само тісно співпрацюватимемо", - сказала канцлер ФРН Ангела Меркель.
"Це результат, яким не може не тішитися італійський уряд, і я як міністр закордонних справ. Переобрання Обами означає ще більше посилення ролі Сполучених Штатів", - припустив міністр закордонних справ Італії Джуліо Терці.
Посол Сполучених Штатів в Україні Джон Теффт запевнив, що Вашингтон .
"Сполучені Штати підтримували й надалі підтримуватимуть Україну на шляху до демократії. Держсекретар Хілларі Клінтон завжди повторює, що шлях до демократії - довгий і тернистий. Це ціль, яка потребує часу, і я впевнений, що Україні вдасться її досягти", - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт.
Одночасно з президентськими, у штатах пройшли і вибори до Конгресу. Статус-кво у головному законодавчому органі не змінився: демократи Обами зберегли більшість у Сенаті, а республіканці Ромні - у палаті представників.
Також паралельно відбувалися декілька референдумів, за підсумками яких жителі Пуерто-Ріко, які зараз є громадянами США, але не платять федеральних податків і не мають права обирати президента країни, проголосували за те, аби острів офіційно .
Штати Колорадо та Вашингтон підтримали легалізацію марихуани, а Мен, Меріленд, і знову ж таки Вашингтон висловилися за визнання одностатевих шлюбів.