Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

Акція "Безсмертний полк" спрямована не на примирення, а на позиціонування "русского міра", міфології про перемогу Росії у Другій світовій війні, чи, як вони її називають – великій вітчизняній. Тому від цієї акції нічого іншого, окрім провокацій і сутичок, не можна було очікувати,
– зауважує експерт.

При цьому, як наголошує Таран, в Україні все більш помітною є тенденція європейського уявлення про історію Другої світової війни. За його словами, Україна рухається шляхом до примирення. 8 та 9 травня зіштовхнулися два різних бачення історії: українське і європейське – про примирення, і російське – "Можем повторить", що й викликало протистояння на вулицях.

Водночас, як зауважує Сергій Таран, в Україні є політичні сили, які зацікавлені в розкручуванні таких акцій, електорат яких переважно сконцентрований на сході України. В першу чергу, це "Опозиційний блок". Тому провокації виникли переважно на сході і півдні країни.

Політолог також зазначив, що під час святкування Дня Перемоги влада опинилася перед дилемою. З одного боку, говорить Таран, ми – демократична країна, яка не повинна перешкоджати праву громадянам на мирні зібрання. З іншого – є питання національної безпеки. Це означає, що, якщо існує така загроза, треба діяти рішуче. Але де є та межа? В України, вважає експерт, мало досвіду, тому спостерігається певна нерішучість влади.

Щоправда, підкреслює Сергій Таран, чим далі, тим менше людей братимуть участь в акціях на кшталт "Безсмертний полк" на День перемоги. В історії починається осмислення тих подій, але це не швидкий процес.

Перший фактор – віковий, генерація поколінь. Другий – роль самої Росії. Без участі РФ такі акції були б неможливими. Відсутність цих факторів може вплинути на зменшення популярності акції "Безсмертний полк", на бачення історії, яке сповідують прихильники "можем повторить",
– наголосив Сергій Таран.

Нагадаємо, 9 травня в Україні відбулася низка сутичок під час святкування Дня перемоги. Найгарячішим місцем стала вулиця Мазепи в Києві, де розташовується штаб Добровольчого руху ОУН. У цей час від станції метро "Арсенальна" до парку Слави проходила колона так званого "Безсмертного полку" під пильним наглядом поліції.

Відтак, правоохоронці заблокували штаб "Добровольчого руху ОУН" у Києві на вулиці Мазепи. З будівлі у відповідь почали кидати димові шашки, кульки з фарбою, яйця і навіть картоплю. А згодом почали вриватися до штабу та затримувати активістів. За фактом інцидентів біля офісу ОУН відкрито кримінальне провадження.