"Якщо закони, які прийме парламент, дійсно будуть відповідати стандартам та вимогам ЄС, то, безумовно, ми наблизимося до безвізового режиму. Якщо ж щось буде не відповідати директивам ЄС, доведеться так чи інакше додатково вносити зміни, що, очевидно зіграє не на нашу користь. Ці зміни внесуть, але на це знадобиться час і додаткові зусилля. Тому краще робити це все відразу і в повній відповідності до стандартів і регламенту ЄС", — наголосив Огризко.

За його словами, перспектива безвізового режиму вже наступного року залишається цілком реальною.

Якщо порівняти кількість мігрантів, які вже прибули в Євросоюз і можуть прибути в 2016 з Африки та Близького Сходу з числом тих, хто може навіть теоретично потрапити в Європу з України, то це абсолютно непорівнянні цифри — як слон і моська. Думаю, це не є загрозою для наших європейських партнерів. Тим більше, згідно із законодавством, яке вже частково прийнято і має бути скоро прийнято повністю, всі ті, хто незаконно перебуває на території ЄС, будуть екстрадовані в Україну чи за її межі, якщо це громадяни інших країн,
— пояснив екс-міністр.

За його словами, виконання владою необхідних процедур великою мірою залежить і від впливу громадянського суспільства.

"В наших національних інтересах зробити так, щоб претензій не було. Мій оптимізм базується на тому, що і наша влада, і наше громадянське суспільство повинні робити це разом. Якщо об'єднати зусилля, результат буде. У нас вже є приклади, коли під тиском громадськості деякі речі просуваються вперед. Ми бачимо, що у випадку історії з членами комісії, які будуть вибирати антикорупційних прокурорів, все-таки є практичний результат", — нагадав Огризко.

Нагадаємо, напередодні у МЗС вже відверто заговорили про відтермінування безвізового режиму.