Святослав Піскун – генпрокурор-рекордсмен. Йому вдалося тричі займати найвищу посаду ГПУ. Два рази президенти змушені були повернути Піскуна у його крісло. Адже прокурор виграв суди про незаконне звільнення.

Приклад Піскуна надихнув Віктора Шокіна. Його звільнили з посади генерального прокурора рік тому. Адже наобіцяв багато, а виконав мало. Зокрема, злочини проти учасників Євромайдану залишилися нерозкритими.

Олег Махніцький і теж не втримався. І хоча вже минуло три роки, колишній виконувач обов'язків генерального прокурора давню образу не забув. Мовляв, у 2014 році звільнили незаконно. І він має більше підстав для поновлення, ніж Шокін. Тому збирається до суду.

Верховна Рада давала згоду на моє призначення, а при моїй відставці такої згоди не було. Президент по якихось причинах не вніс це питання до Верховної Ради, а відразу вніс питання про погодження на посаду мого наступника,
– заявив в.о. Генерального прокурора України (2014 рік) Олег Махніцький.

Але з часів поновлення Піскуна, звертають увагу юристи, законодавство змінилося. Визнати, що когось з прокурорів звільнили з порушеннями, можливо. Проте поновитися на посаді - завдання складне. Адже тепер на це потрібна згода парламентаріїв.

Не можна зобов'язувати орган представницької влади приймати ті чи інші рішення. Не можна зобов'язати депутата голосувати таким чи іншим чином. На це юрисдикція суддів не поширюється,
– запевнив адвокат Михайло Ілляшев.

Втім, через довгі судові тяганини Шокін може не встигнути повернутися в омріяне крісло. Адже у листопаді йому виповнюється 65 років, а це граничний вік для державного службовця.

Читатйте також: Ще один колишній очільник ГПУ вирішив судитись за поновлення на посаді