"У наших селах пустує багато гарних будинків, в той час як біженці зі сходу України тісняться в гуртожитках, на аварійних базах відпочинку. Ми вирішили допомогти біженцям і викупити для них житло. Сподіваємося, це стане прикладом і для інших організацій, яким не байдужа доля українців, що опинилися під перехресним вогнем", — сказала керівник об'єднання Ірина Синявська.

Як додають в організації, перший сільський будинок на Полтавщині "Заступ" подарував багатодітній родині Гупало з Луганщини.

Водночас, політологів і експертів аграрного ринку зацікавило, з яких джерел об'єднання бере кошти на придбання житла для біженців. Наприклад, економіст Андрій Новак вважає, що благодійність "Заступа" фінансують великі аграрні холдинги і їх власники.

Точно сказати важко, адже фінансування відбувається не в публічній площині. Але у мене і у моїх колег є припущення, що це власник компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський. Так він намагається здобути вплив у новій Верховній Раді,
— заявив Новак.

Експерт каже, що великим аграрним компаніям вкрай важливо мати сильне лобі у складі Верховної Ради, оскільки зараз сільськогосподарський бізнес втратив і без того хиткі позиції: ринок Митного союзу закрився, а європейський стійко захищається від імпортних товарів.

Експерти зазначають, що з наступного року уряд планує позбавити АПК пільгового оподаткування.

"Щоб повернути законодавчу базу на свою сторону, агромагнати будуть заводити в парламент своїх людей, в тому числі через ВО "Заступ", — підкреслюють вони.

Нагадаємо, раніше політолог і журналіст Володимир Цибулько у своєму блозі писав, що за ВО "Заступ" можуть стояти агромагнати Юрій Мельник, Олег Бахматюк або Євген Сігал.