Про це сказав директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

"Зацікавленість у блокуванні, у тому, щоб Рада не працювала, можуть використовувати як інформаційні приводи для критики опозиції, при чому внутрішні і зовнішні, щодо перешкоджання євроінтеграції, реалізації соціальних ініціатив тощо. Тим самим применшити її роль в переддень саміту", – повідомив експерт.

За словами Якименка, ситуація навряд чи вирішиться до саміту, а після заходу розблокування Ради можливе в будь-який спосіб, навіть силовий.

З цим погоджується голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Проте, зазначає, що регіонали не мають особливого інтересу у блокуванні парламенту.

"Я не виключаю, що можуть бути тактичні інтереси окремих представників фракції влади, хтось може пропонувати почекати до саміту, хай європейці подивляться, яка у нас опозиція, мовляв, не хоче виконувати частину домашньої роботи України щодо вимог ЄС", – зазначив політолог.

Водночас відповідальність за парламентську кризу Фесенко покладає все ж на опозицію.

"Я думаю, спрацьовує психологічний феномен. Обидві сторони втомилися. Як часто буває в таких ситуаціях, за 5 хвилин до досягнення компромісу з’являється спокуса, мовляв, давайте висунемо зустрічні вимоги. І виникає спокуса використати цю ситуацію і змусити на додаткові поступки. Думаю, і зараз щось подібне відбувається", – вважає політолог.

За словами Фесенка, продовження блокування після саміту Україна-ЄС працюватиме проти інтересів як опозиції, так і більшості.

"Більшість парламентарів в обох таборах не хочуть розпуску парламенту. Тому я думаю, якийсь компроміс буде досягнуто. Якщо не зараз, то це станеться або наприкінці лютого, або на початку березня", - додав він.

Нагадаємо, з 5 лютого опозиція блокує Верховну Раду, вимагаючи персонального голосування.

Регіонали і опозиція продовжили перемовини про розблокування роботи парламенту.

Народні депутати від фракцій Партії регіонів і КПУ, провівши наради, покинули стіни парламенту України.

Днями опозиція і Партія регіонів знайшли компроміс, щоб розблокувати Верховну Раду - вирішили голосувати методом підняття рук.

Однак, Партія регіонів не уклала мирової з опозицією.