При цьому які ці домовленості ані раніше, ані зараз ніхто не повідомляє. Керівництву часті візити Бойка до Білокам’яної вже поперек горла.

“Тема переговорів все таж. Потрібно на кінець закінчувати ці переговори. Скільки можна домовлятися, пора знаходити рішення. За які гріхи ми так наказані цим контрактом? Чим ми так завинили? За які гріхи ми повинні закупляти такий дорогий газ?” – каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Прем`єр каже, через впертість Москви вже готові шукати правди у арбітражному суді Стокгольму, куди можуть звернутися згідно з тими ж контрактами. Експерти підтверджують - інших шляхів вирішення цього питання в України практично не залишилося.

“Росія не може змінити ціну. Росія не погодиться на консорціум в управління. Росія не відмовиться від Південного потоку, звичайно тут питання наскільки він буде заповнений, але відмовитися від нього вона не може з політичної точки зору і внутрішньополітичної. Тобто Росія не може погодитися на те, що пропонує Україна на сьогодні”, - каже експерт з енергетики Валентин Землянський.

“Єдиний шанс вирішити це питання, як це зробили багато європейських компаній, і це передбачено в самому контракті, це звернутися в Стокгольмський арбітраж. Знову ж таки, головна причина, чому ми не звертаємося - бо тоді неможливо буде певним групам отримати комерційні дивіденди”, - каже директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Нагадаємо, партнери “Газпрому” з кількох європейських країн, які не змогли домогтися знижки, ще минулого року або подали позови до “Газпрому”, або погрожували цим російській монополії. Комусь “Газпром” пішов на поступки після подання позову, як з італійською "Едісон", з кимось - судиться досі - як з "Польською видобувною нафтогазовою компанією" (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)).