У своєму звіті місія ОБСЄ повідомила, що, за даними деяких учасників переговорів щодо допуску СММ у Дебальцеве, у місті перебувало приблизно 2500 мирних мешканців.

За їхньою інформацією, для доступу місії до Дебальцевого припинити вогонь була готова українська сторона, але від цього відмовились терористи.

Представник Генштабу ЗС України підтвердив, що українська сторона готова припинити вогонь. Так звані "ДНР" та "ЛНР" заявили, що не готові припиняти вогонь. Спостерігачі СММ ОБСЄ нагадали, що ця відмова припинити вогонь явно суперечить раніше досягнутим домовленостям. Крім того, це обмежує спостерігачів у пересуванні,
— йдеться у заяві.

Читайте також: Порошенко повідомив кількість військових, виведених з Дебальцевого

Ввечері 18 лютого голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що представники СММ ОБСЄ так і не отримали доступ в Дебальцеве.

Повідомлення про те, що спостерігачів не допускають в Дебальцеве, викликають тривогу, і я хотів би звернутися, насамперед, до представників так званих "ДНР" і "ЛНР" із закликом негайно забезпечити доступ спостерігачів в це місто. Це відповідає мінським домовленостям,
— цитує Дачича агентство "Інтерфакс-Україна".

Представник ОБСЄ ще раз нагадав про зобов'язання, відповідно до мінських домовленостей, забезпечувати свободу пересування спостерігачів, а також їхню безпеку.

"Незважаючи на зусилля мого спеціального представника Тальявіні, спостерігачів поки так і не пустили в Дебальцеве та прилеглі райони", — підсумував Дачич.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна завжди була прихильницею миру і мирного вирішення кризи в окремих регіонах Донецької та Луганської областей. У порушенні перемир'я на Донбасі він звинуватив Росію та терористів.