Про забезпечення мобілізованих

Волонтерами нещодавно було створено робочу групу по моніторингу та контролю забезпечення призовників четвертої хвилі мобілізації. Наразі вже є звіт — хоча проблеми й існують, але вони не настільки глобальні, як раніше: 97% мобілізованих під час четвертої хвилі забезпечені формою, берцами, харчуванням тощо.

"Є проблема з тим, що військові та їхні родичі просто не поінформовані про те, що бронежилети та каски військовим видаються вже в тій військовій частині, куди буде направлено військовослужбовця. Через те була необґрунтована паніка", – заявила волонтерка.

При цьому вона додала, що не варто родичам самостійно закуповувати амуніцію для своїх бійців. Навіть якщо цього не надала держава, то краще звертатись до волонтерів.

Про забезпечення фронту

Що ж стосується тих, хто вже воює на Сході, то ці військові, каже Кобилинська, забезпечені набагато гірше. Це зокрема, спальники, оптика, нічна оптика, засоби зв’язку тощо.

"У держави поки що руки не доходять до засобів зв’язку, тепловізорів. Є волонтери, які вже цим займаються в Міноборони. Але масово держава ще не закуповувала прилади нічного бачення", – наголосила волонтерка.

За її словами, саме ці прилади необхідні, особливо в умовах так званого перемир’я, адже там постійно працюють диверсійні групи.

Про перемир'я

Вона наголосила, що це перемир’я буде рекордно коротким, адже вже фіксують численні ознаки його порушення.

"Широкине, Станиця Луганська, Горлівка – там відбувається явна підготовка до наступу. І якщо бойовики використали цей час перемир’я для прийому різних гумконвоїв, то українці, на жаль, розслабились", - сказала Кобилинська.

Про пияцтво в лавах ЗСУ

Волонтерка розповіла, що про ситуацію в Костянтинівці мало що відомо, адже причетним до трагедії заборонили спілкуватися з журналістами та волонтерами. Але така проблема для української армії не нова.

Вона пригадала, як стала свідком ДТП в Старобільську, коли український військовий Урал розчавив “дев’ятку”, на щастя ніхто не постраждав. Як пізніше з’ясувалось, ці військові були п’яні.

"Відомо, що відбувалось в Артемівську, коли наші війська вийшли з Дебальцевого. У них не забрали зброю, а бійці почали знімати стрес алкоголем. Люди боялися виходити з дому", — наголосила Кобилинська.

Тому, каже волонтерка, вони вирішили не допомагати підрозділам, яких спіймають на пияцтві.

"Тут вже вина Генштабу, який не може забезпечити підрозділи психотерапевтами, щоб бійцям не потрібен був алкоголь для зняття стресу", — переконана волонтерка.