Про це свідчать дані дослідження, проведеного The Guardian. Газета проаналізувала матеріали 14 британських ЗМІ, в тому числі The Telegraph, Daily Mail і ВBС, а також продивилася інтернет-статті трьох американських ЗМІ BuzzFeed, The Huffington Post і Breitbart.

Читайте також: Скільки країн постраждали від впливу російської пропаганди: разюча цифра

Так, журналісти виявили, що 29 акаунтів російських інтернет-ботів цитувалися більш ніж у 80 різних новинних матеріалах.

"The Telegraph 15 разів вставила у свої статті записи з російських акаунтів, на другому місці BuzzFeed, який процитував 13 акаунтів у десяти новинних матеріалах, на третьому Metro, яка цитувала вісім акаунтів у 11 новинних матеріалах. The Telegraph по чотири рази цитувала два аккаунти (Ten_GOP і Pamela_Moore13) у статтях про евакуацію Північного вокзалу в Парижі або про те, як телеведучий Білл Меєр зневажливо висловився про чорношкірих", йдеться у статті.

Як заявили представники Twitter, ведення всіх цих пропагандистських акаунтів здійснювалося з офісів "Агентства інтернет-досліджень" у Санкт-Петербурзі, яке, за деякими твердженнями, служить штаб-квартирою для російської армії тролів, додає британська газета.

Читайте також: Google розпочав боротьбу з російською пропагандою

Нагадаємо, нещодавно американські науковці довели, що Росія використовувала цілу армію "ботів" і "тролів" у Twitter, щоб вплинути на результат референдуму щодо виходу Британії з ЄС.