Антон Мирзін народився у Пермі і все життя прожив в Росії. Художника і автора антипутінських плакатів в інтернеті знають під нікнеймом Paperdaemon. Антон брав участь у виставці "100 кращих патріотичних плакатів", яка відбулася на початку грудня в Києві, в Центрі сучасного мистецтва "М17". Після цього, 11 грудня управління ФСБ у Пермі порушило проти нього кримінальну справу за підозрою в екстремізмі.

Я намалював 45 постерів, відправив їх на конкурс агітаційних плакатів в Україну до Центру сучасного мистецтва "М17", який їх виставив у повний зріст в своїй галереї. Ця подія була висвітлена рядом ЗМІ, включаючи російські, і це не сподобалось російській владі. Вони вирішили порушити проти мене справу за 3-ма статтями, серед них розпалювання ненависті і пособництво тероризму. Абсолютно абсурдні звинувачення побудовані на дикому бажанні російської влади все регулювати, піддавати цензурі, слідкувати за всім, що люди говорять, роблять, пишуть, малюють і так далі. Я з цим категорично не згоден, але розумію, що я сам з цією системою не справлюсь, тому вирішив переїхати до України, – розповідає Антон.

Художник впевнений, що плакати з поясненнями, з жартами, та ребусами є максимально простими, зрозумілими та найголовніше ефективними, щоб донести глядачеві свою думку, своє бачення подій, що відбуваються в країні.

В основному плакати з Путіним містять нецензурні слова, по зрозумілим причинам. Я думаю, що він заслуговує більшого, я вважаю, що він має бути засуджений, як військовий злочинець і відправлений до Гаагського трибуналу, – каже Мирзін.

Саме плакати з російським президентом Володимиром Путіним посідають значну частину серед робот майстра. Також він висвітлює агресивну політику своєї держави, російської влади і демонструє героїзм українців, які боронять свою батьківщину.

Донецький аеропорт – це символ неприступності України, її твердого характеру, її переконань у власній правоті і історичній правильності дій, – впевнений російський художник.

Мирзін згадує, що його викликали на розмову, але офіційно це ніяк не оформили, що викликало в нього підозри. Тоді він разом з сім'єю зібрався і за 6 годин після виклику, виїхав з Росії в Україну.

Зараз головна задача деінсталювати пострадянський простір і підключити його до глобальної системи світовї економіки, світового життя, яке дає кожній людині максимальні можливості для зростання. Де дотримуються базових свобод і певних стандартів якості життя, які не дають людині ставати соціально залежною. Я відчув цю різницю між Україною і Росією з перших хвилин перебування тут, – каже художник.

Митець поділився власними планами на майбутнє. Він впевнений, що змінити щось в Росії можна тільки зсередини, це можуть зробити лише люди, які там живуть. Бо весь цивілізований світ не розуміє, як така велика і багатонаселена країна може досі підкорюватись відсталим міфам.

Ми плануємо наносити удари по масовому несвідомому в Росії, власне на цьому все там і тримається, – каже художник.