Однак для забудовників картина не є надто райдужною. Девальвація гривні призводить до постійного подорожчання квартир (частка імпорту в будматеріалах може коливатись від 10 до 40%). З кожним ціновим стрибком меншає покупців, які водночас і хочуть, і можуть придбати квартиру. Тим часом будувати житло у Львові стало модною справою. Зараз на різних стадіях готовності перебуває більше 200 житлових будмайданчиків. Важко сказати, скільки із цих проектів закінчаться успішно. Однак вже зараз зрозуміло, що перевагу матимуть підприємства, які практикують нові підходи до якості житла. Йдеться про якомога більший комфорт і якомога менші витрати. Як це реалізують на практиці, можна побачити на прикладі житлового комплексу "Авалон Гарден". На вулиці Пороховій зводять п’ять 12-поверхових секцій на 400 квартир. Автори цього проекту позиціонують його як інноваційний та унікальний для Львова житловий комплекс.

Якщо індивідуальне опалення вже стало звичним атрибутом нових будинків, то якість вікон і утеплення стін - це ті показники, за яким можна відрізнити якісне житло від "не дуже якісного". Зазвичай забудовники вибирають між двома видами матеріалів для утеплення: мінеральною ватою та пінополістиролом. Мінвата вироблена з природних матеріалів, не горить і має кращий коефіцієнт паропроникності, тобто дозволяє "дихати" стінам, однак коштує дорожче,ніж пінопластові плити. Утеплення мінеральною ватою стає особливо ефективним при використанні навісних вентильованих фасадів (облицювальні елементи кріпляться на каркас, залишаючи від стіни кілька сантиметрів простору для вентиляції). Така система дозволяє зберігати комфорт, водночас економлячи до 40% тепла. Однак вимагає від будівельників високої кваліфікації.

Сучасний підхід до будівництва житла вимагає давати покупцям свободу вибору. Прогресивні забудовники пропонують покупцям різні рівні комплектації, від "голих стін" до повністю умебльованої квартири, в яку можна вселятися хоч завтра. Сучасні проекти передбачають принцип вільного планування: власник помешкання сам вирішує, на скільки кімнат розділити апартаменти та як організувати спільний простір. Щоб не спотворювати фасаду будинку хаотичним нагромадженням супутникових антен і кондиціонерів, для монтажу цих елементів уже на рівні проекту передбачають чітко визначені місця і кріплення.

Забудовники, які створюють не просто квадратні метри на продаж, а новий міський простір, повинні чимало уваги приділити інфраструктурі. Першою ознакою якісного підходу до будівництва нових житлових кварталів є окремий багаторівневий паркінг. Адже стоянка у підвалі будинку означає мало приємного для мешканців першого поверху: шум, вібрація, викиди газів.

Прагнучи створити зручне для життя середовище, проектанти передбачають у будинку так званий "комерційний простір": місця під продуктові магазини, аптеки, ресторани чи кав’ярні. Добросовісні девелопери ще до здачі будинку в експлуатацію шукають на ці об’єкти покупців, закладаючи в договір цільове використання нерухомості. Комфортне житло також означає якісний спільний простір: приміщення для дитячого садка, ігрові майданчики, вільна від паркування пішохідна зона у дворі, місце для консьєржів та охорони.

Людям, які звикли до радянських житлових стандартів, такий підхід може видатись надто прискіпливим. Насправді ж, це норма для будь-якого європейського міста. Зрештою, завданням забудовника є лише створити зручне місце для життя. А гідно ним скористатись – справа самих мешканців.