Захід відбувся під девізом майбутнє України з питань енергетичної безпеки ("Енергетична безпека України завтра"), на якій президент U.S.-Ukraine Business Council Морган Вільямс і Вадим Пожарський представили модель розвитку енергетичної галузі в Україні та очікування бізнесу щодо реформування та дерегуляції стратегічно важливої для країни галузі.

USUBC об'єднує 200 компаній, які інвестують в Україну, 100 з них є найбільшими іноземними інвесторами в українську економіку. Учасники презентації обговорили поточну ситуацію на енергетичному ринку України, основні виклики і потенційні інвестиційні проекти в сфері енергетики.

За словами радника ради директорів Burisma Вадима Пожарського, компанія також провела у Вашингтоні кілька зустрічей з сенаторами Робом Портманом (Rob Portman), Джоан Шаїн (Jeanne Shaheen) і Марсі Каптур (Marcy Kaptur) і їх консультантами в питаннях енергетики і міжнародних зв'язків, на яких обговорювали тему всебічної підтримки реформування української енергетики і стимулювання іноземних інвестицій в економіку України.

Нагадаємо, напередодні Вашингтонських зустрічей U.S.-Ukraine Business Council провела в Києві круглі столи з Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтом і міністром фінансів України Наталією Яресько, на яких були окреслені очікування бізнесу, що працює в Україні.

Зокрема, Пайєтт наголосив на важливості реформування енергетичного сектору. З огляду на внесок галузі в ВВП країни, остання може стати драйвером зростання економіки країни разом з аграрним сектором і інфраструктурними проектами. Причому, на його думку, особливу увагу слід приділити газовій сфері і збільшення внутрішнього видобутку газу, формуючи прозорий ринок зі зрозумілими для бізнесу правилами. Це дозволить не тільки вирішити проблему енергетичної безпеки країни, а й залучити приватний іноземний капітал в галузь. Яресько пообіцяла подальшу лібералізацію фіскальної політики, спрощення адміністрування податків і послідовну дерегуляцію бізнес-процесів для поліпшення інвестиційного клімату в країні.