Днями керівництво двох країн знову обговорювало ціну на газ для України, а вітчизняні експерти вкотре звертали увагу на альтернативи. Так, за словами фахівців, при серйозному підході до альтернативних джерел енергії їх частку у енергобалансі країни можна підвищити за 10 років із сьогоднішніх 6% до 15%. Проте необхідно вирішити низку проблем, таких, наприклад, що пов’язані з підключенням альтернативних джерел до енергомереж.

“Мережі сьогодні не можуть прийняти 16 тис. мегаВт, через стан мереж, відсутності балансування. Адже відновлювальна енергетика, якщо світить сонце - виробляє електроенергію, а якщо не світить, то ні, і це потрібно чимось компенсувати. Сьогодні на рівні 8-7 тис. мега Вт це реальна цифра, яку можна реалізувати”, - каже голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конечников.

Водночас, учасники ринку зауважують, якщо промисловість з метою економії власних витрат активно переходить на відновлювальну енергетику, то найбільші проблеми залишаються у бюджетній сфері, комунальному господарстві та у приватних домогосподарств. На пошуки альтернативи бюджетна сфера наразі не має коштів.