Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Політолог зауважив, що для Великобританії характерно проводити вибори трохи раніше виділеного законом терміну. В британському законодавстві чіткої дати проведення виборів немає – за його словами, правляча партія може приймати рішення щодо того, щоб проводити парламентські вибори тоді, коли їй це зручно. Правляча партія в рік виборів старалася оголосити кампанію тоді, коли в неї високі рейтинги. Але, наголошує Чорновіл, як правило, такі рішення коливаються в рамках одного року. Хоча, зауважує він, аналітики вже не раз звертали увагу на те, що це рудимент імперського права.

Однак у даному випадку вибори "прискорюються" на повних два роки. Тому це класичні дострокові вибори, а не просто зміщення дати трохи вперед чи назад. Але ця дострокова кампанія досить логічна, оскільки Британія і її парламент мали зовсім інший статус до Brexit, коли країна була членом ЄС.

Нинішній парламент і уряд формувалися з певними обмеженнями в повноваженнях, так як частина їх делегувалася до Європарламенту, який також приймав закони для Великобританії. У зв’язку з Brexit Європарламенту для Британії більше не існує, і нинішній парламент набуває набагато більших повноважень. В Британії виникла дискусія, чи не буде це узурпацією влади? Чи мають право нинішні парламентарі виконувати ці повноваження, чи владу потрібно перезавантажити?
– зауважує Тарас Чорновіл.

Тереза Мей, зазначає політолог, вирішила обрати сценарій дострокових виборів. На думку Чорновола, наслідки цих виборів оцінити важко, бо Brexit розділив і партійні еліти. В тому числі – в правлячій Консервативній партії. Але суть демократичних суспільств у тому і полягає, щоб були дотримані певні принципи і не має значення, хто отримає владу.

Водночас, на переконання Тараса Чорновола, ці вибори не вплинуть на загальну європейську ситуацію. Для України, вважає політолог, традиційно консервативна партія завжди була хорошим партнером. І для нас краще, щоб вона зберегла владу. Але, підкреслює він, хто б не прийшов до влади – між Україною і Великобританією вибудувані нормальні стосунки, тому особливо нічого не зміниться.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей зробила заяву щодо дострокових парламентський виборів, які мають відбутися 8 червня. Раніше, 23 червня 2016 року, майже 52% британців проголосували за вихід королівства з Євросоюзу. 48% виступили за збереження країни в ЄС.