В Україні в результаті рейдерської атаки позбавили власності французьку компанію "Марі Брізард". У них віджали Черкаський лікеро-горілчаний завод, в розвиток якого французи вклали 11 мільйонів євро. Але рейдери, за якими маячить фігура депутата від Народного фронту Логвинського, купили завод за 244 тисячі гривень – за суму, що в тисячу разів менша суми вкладених грошей.

Французький посол особисто заступилася за французького інвестора. За моєю заявою було відкрито провадження в НАБУ, проте рішенням спеціалізованого антикорупційного прокурора Холодницького, не попереджаючи нікого, провадження передали в прокуратуру Криму. Зараз справу назад передають в НАБУ. Тобто цілий рік через перекидання справи туди-сюди розслідування було заблоковано.

Нещодавно я бачився з послом Нідерландів щодо рейдерського захоплення аграрного підприємства "Блу Оіл" у Черкаській області, яке займається переробкою сої. В підприємство було вкладено півмільйона євро. Але місцеві рейдери під прикриттям черкаської поліції розробили схему, як забрати майно під формальним приводом погашення заборгованості на 800 тисяч гривень.

Читайте також: Чесна політика. Як працювала корупційна схема Мартиненка

Тобто, відчуйте різницю - півмільйона євро інвестицій та 800 тисяч гривень заборгованості. Дійшло до того, що на голландця відкрили кримінальну справу, що викликало шок у дипломатів цієї європейської країни. І все це відбувається на тлі ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію. Мною було направлено звернення на захист голландського інвестора.

Ще одна гучна історія – це те, як кинули естонського інвестора в київський торговельний комплекс "Скай Молл". Це питання особисто піднімав президент Естонії Ільвес під час візиту до Києва в 2014 році. Рейдерську атаку організував нинішній депутат, смотрящий президента Порошенка за судами, прокуратурою та СБУ Олександр Грановський. Сьогодні він – депутат від блоку Порошенка.

Іноземні інвестори щоденно стикаються з тиском. Наприклад, норвезький імпортер лосося "Егерзунд Фіск" постраждав від свавілля податкової поліції. Під час рейду в офіс компанії влаштували "маски-шоу" й забрали документи. Їх повернули тільки після особистого втручання посла.

Голландського гіганта, компанію "Ван Оорд", викинули з тендеру на днопоглиблення в порту Південному для того, щоб один мільярд гривень державних грошей могла засвоїти компанія, близька до депутата від Народного фронту Сергія Фаєрмарка. Тендер було скасовано тільки після того, як під час години запитань до уряду у Верховній Раді я особисто звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Читайте також: Чесна політика. Якими схемами користуватиметься Порошенко, обираючись на другий термін

Торік іноземні інвестиції в Україну склали понад 4 мільярди доларів. Але за цією цифрою – сумна реальність. Велика частка – це гроші, які завели в Україну іноземні, переважно російські банки для виконання нормативів НБУ. Також під виглядом іноземних інвестицій в Україну заходять гроші українських олігархів, які виводяться ними на Кіпр та в офшорні зони.

Без іноземних інвестицій Україна приречена бути слаборозвиненою олігархічною державою зі зруйнованою інфраструктурою та низьким рівнем життя. Приниження іноземних інвесторів робить біднішим кожного з нас.

Тому захист іноземних інвесторів має стати завданням – як нинішньої влади, так і демократичних сил, які збираються прибрати нинішніх корупціонерів з посад.