Звичайно, що прямого відношення до України це питання не має, проте не варто його недооцінювати, бо враховуючи сучасний стан речей, Україну так чи інакше мають хвилювати будь-які дії Росії.

Отже, що пишуть про можливу "антитерористичну коаліцію" світові ЗМІ.

Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:

FinancialTimes пишуть про те, що таке можливе об’єднання виглядає, м’яко кажучи, дивним, проте цілком імовірним.

Вони розглядають цю ситуацію з декількох причин, хоча і зазначають, що ця ідея жахає багатьох західних аналітиків. Журналіст видання переконаний, що після терактів у Парижі питання боротьби з Ісламською державою стало пріоритетним для Заходу, а тому спільна компромісна позиція Москви та Вашингтона цілком може бути єдиною "рятувальною паличкою". Проте багато хто застерігає світ від прихованої небезпеки з боку Росії, бо, за їхніми словами, послаблення позиції Заходу щодо Росії може спровокувати саму Росію до захоплення нових "Кримів".

Будь-які кроки в бік зближення з Росією мають бути поступовими, і вживати їх слід на певних умовах. ЄС абсолютно правильно вирішив поки не послабляти санкцій проти Росії. Але якщо в Україні буде відновлено перемир'я, і ​​воно не буде порушуватися, а Росія буде вести в Сирії конструктивну політику, то ймовірність ослаблення санкцій у першій половині 2016 значно підвищиться. У кожному разі, росіяни повинні знати, що при зміни ситуації санкції можуть бути введені знову і посилені,
— пише журналіст.

Видання Dailybeast, у свою чергу, трохи інакше розставляє акценти і пише про те, що навіть якщо такий союз стане імовірним, про що, на їхню думку, свідчила 35-ти хвилинна розмова Барака Обами та Володимира Путіна, то варто звернути увагу на позицію Росії.

Тобто журналіст каже про внутрішню ситуацію в Сирії і бажання Заходу змінити режим Асада, проти чого виступає Росія. І саме така наполегливість Росії у цьому питанні може звести нанівець всі старання світу у цьому питанні. До того ж, мало хто вірить у те, що дії Путіна в Сирії дійсно спрямовані на боротьбу з ІД.

Ще до терактів у Парижі Путін намагався переконати всіх, що він взяв на себе роль лідера в боротьбі проти ІД, тоді як насправді російські літаки бомбили позиції опозиційних сил, які користуються підтримкою США. Історія про те, як Путін бореться з ІД — це "гігантський міф". Він не завдав жодного удару по ІД до того моменту, коли прозвучало офіційне підтвердження того, що російський літак розбився на Синайському півострові через закладену на його борту бомбу,
— цитує видання колишнього посла США в Росії Маклофа.

Американське видання National interest також пише про те, що зближення з Росією є можливим варіантом для світової боротьби з ІД, проте має певні загрози. Так журналіст каже про те, що у разі створення союзу з Росією і США, і Франція, яка постраждала від терактів, буде вимушена погодитися на подальше існування режиму Асада. А це може, на їхню думку, викликати певні складнощі.

Мені здається, важко звинувачувати французів за те, що вони вивчають можливості взаємодії з Росією, особливо у зв'язку з натяком президента Обами, що паризькі атаки — не та подія, яка може змінити американську стратегію в Сирії,
— пояснив виданню французький експерт.

Таким чином ми можемо зробити висновок, що Захід не в захваті від співробітництва з Росією, і, скоріш за все, сприймає можливий союз як тимчасове співробітництво, а не як повернення Росії в орбіту цивілізованого світу. Світові ЗМІ наголошують, що це співробітництво є вимушеним кроком у критичних умовах і не є позицією Заходу стосовно Росії загалом. Подальші події зможуть більш детально пояснити, чи наважиться США та ЄС на зближення з Росією. І тоді ми зможемо зробити висновки про те, на що готовий піти Захід заради боротьби зі світовим тероризмом.

Також важливо наголосити на тому, що ЗМІ всього світу притримуються такої точки зору, що питання України і російської агресії ніяк не пов’язано з тимчасовою коаліцією по ситуації з ІД. І про Україну не забули, це просто питання пріоритетності.

Читайте також: Світові ЗМІ про збитий російський літак: третя світова чи падіння фінансових ринків?