Один із супермаркетів перевіряли кілька місяців тому. Утім покупці і далі скаржаться. Активісти прийшли знову. Порушення видно одразу: молочна продукція, яка стоїть не в холодильнику, а просто посеред зали. Її пропонують купити зі знижкою 25%.

Сезонні фрукти та овочі теж не першої свіжості. Їх тут зберігаються тижнями. І часто, не дотримуючись температурного режиму. Гнилятину маскують, пакуючи в окремі упаковки.

На м'ясну продукцію в магазині не було жодних документів. Тож дізнатися, коли її виготовили, неможливо.

Не менш пікантна ситуація і з макаронними виробами. Італійські макарони, які коштують близько 82 гривні, їх термін реалізації збіг два тижні тому, але вони досі стояли на полицях.

Читайте також: ТОП-3 продуктів, які категорично не можна залишати "на завтра"

Адміністрація магазину звинувачення відкидає. Переконують — щоранку перевіряють усю продукцію. Тож неякісних товарів у них на полицях бути не може. Та після спілкування з активістами вже не такі упевнені.

Активісти застерігають — в літню спеку обирати харчі треба особливо прискіпливо. Адже більшість продуктів сезонні та швидко псуються. Ще одна небезпека — товари преміум-класу.

"Вони коштують досить дорого, люди собі не можуть дозволити купити. Тому вони стали залежуватися на полицях. І тому є прострочення. Ціна сьогодні не гарантує якість", — розповів виконавчий директор ГО "Союз споживачів України" Максим Несміянов.

Читайте також: Яку шалену частину доходів українці витрачають на їжу і комуналку

За недотримання стандартів продавця чи мережу супермаркетів можуть покарати. Продаж прострочених харчів — це адміністративне порушення. За це передбачений штраф — від 34 до 300 гривень.