Зокрема він зазначає, що 2 роки тому ЄС здивував більше самого себе, аніж президента Росії Володимира Путіна.

Всі 28 країн, яких вразило порушення Москвою міжнародного права, домовилися дати Кремлю гідну відповідь. ЄС ввів проти Росії відчутні економічні санкції, які пізніше пов’язали з Мінськими домовленостями. Тому ЄС має вирішити, чи надалі політикам слід дотримуватись цього курсу,
— зазначає автор.

Водночас оглядач підкреслює, що з самого початку запровадження антиросійських санкцій не мало на меті завдати серйозної шкоди російській економіці, однак вони мали стати серйозним інструментом впливу на російську державу.

Відчутнішими для російських громадян стали заходи у відповідь з боку їх власного керівництва, в тому числі припинення імпорту овочів і фруктів з ЄС. Росія також страждає через падіння цін на нафту та відсутність необхідних реформ. Так Путін зробив свою країну вразливою,
— пише Бресслер.

На його думку, противники санкцій забули про той вплив, який вони вже мали. Зокрема, в 2014 році всі були впевненими, що Путін візьме під контроль більшість Сходу України. Але військовий опір Києва, слабкий інтерес жителів регіону до проекту "Новоросія", а також єдність Заходу не дали йому це зробити.

"То ж який сигнал Москві хочуть послати ті, хто зараз виступає за відміну санкцій", — дивується німець.

За словами журналіста, їхній аргумент — економічні збитки, яких зазнав ЄС, проте ці твердження є сумнівним з моральної точки зору та дуже слабкими.

"Об’єм прибутків минулого вже не повернути. Крім того, російська криза вже є надто глибокою", — пояснює оглядач Sueddeutsche Zeitung.

Бресслер своєю чергою згоден з міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром, який підкреслює, що метою санкцій не було не "поставити Росію на коліна", а лише підштовхнути Путіна до реалізації його частини мінських угод. Також зазначається, що ЄС тисне і на уряд у Києві.

Але якщо на Заході почне переважати думка, що на Донбасі просто йде громадянська війна і обидві сторони винні, Путін практично виграв.

Якщо санкції будуть "поетапно" скасовуватися ще до того, як Україна поверне контроль над своїм державним кордоном, для Москви це стане однозначним сигналом, що європейська єдність завершилась. А платити за це доведеться українцям,
— резюмує автор статті.

Читайте також: Бальцерович назвав найболючіші санкції для Росії

Нагадаємо, нещодавно лідери G7 зберегли санкції проти РФ.