Батьки в різних містах країни отримали повідомлення, що нібито 5000 дітей мають зробити одночасне самогубство. Але ця інформація не підтвердилась, але ЗМІ продовжили піднімати напругу навколо "синього кита".

Студент Іван Бондар набув славу своїм вдаваним самогубством і боротьбою з адміністрацією спільноти "синій кит".

Моя ціль – витягнути з цієї гри дітей і вичислити "кураторів". Я почув про це від ЗМІ і вирішив боротись,
– розповів Іван

Через деякий час Іван вийшов на одного з таких "кураторів" і він розпочав гру: робив вигляд, що дряпав руки, різав вени за допомогою фарби, а пізніше зімітував самогубство. Коли йому вдається дізнатись якусь інформацію, він одразу направляє її в поліцію. Хлопець не виключає, що групи смерті існують, але не в такій великій кількості, як нам повідомляють медіа.

Читайте також: Кому дістались землі бійців АТО : шокуюче розслідування

Більшість "кураторів" груп смерті – імітатори, які намагаються зробити розкрутку на гарячій темі. Навіть коли інформація про таке групи не підтверджується, ЗМІ не дають спростування, бо на темі дитячих самогубств можна добре підняти рейтинг.

За даними спеціалістів кількість випадків дитячих самогубств, в порівнянні з попереднім роком, не змінилась.

Гарячу тему підхопили і політики. В той же час експерти помітили підозрілу системність появи повідомлень про самогубства підлітків.

Такі новини переважно з’являються в суботу, це новини для сімейного кола, видно, що цим займались грамотні люди і через це ця історія є особливо неприємною,
– вважає медіа-аналітик Олексій Ковжун

Кому вигідно залякувати людей і чому групи смерті набули такого розголосу – дивіться у розслідуванні журналістів.