Ангела Меркель та Франсуа Олланд привезли до української столиці свої оновлені пропозиції щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі.

Очевидно, що Петро Порошенко план Меркель-Олланда прийняв. Лідери ЄС наступного дня відбули до Москви, аби узгодити новий мирний план з Путіним.

Стрімка організація перемовин на найвищому рівні, після багатьох заяв лідерів ЄС щодо недоцільності обговорення з Путіним інших способів вирішення конфлікту, окрім виконання мінських домовленостей, викликає підвищену занепокоєність.

Після появи у пресі інформації про зустріч Порошенка з європейськими лідерами, того дня, коли з візитом у Києві перебував американський держсекретар, деякі європейські видання оприлюднили ймовірні пропозиції, з якими вони прилетіли до України.

За версією французької газети Le Figaro, Меркель та Олланд мають запропонувати українському президенту відмовитись від перспективи членства в НАТО та змінити державний устрій з унітарного на федеративний, а Росія в свою чергу припиняє військову агресію і виводить своїх солдат.

Ця публікація породила в Україні панічні настрої, і до моменту її спростування, суспільство перебувало в очікуванні коментарів політиків. Однак, крім кількох коротких речень після п’ятигодинної розмови трьох лідерів в Києві, громадськість нічого не почула.

За інформацією німецького видання Sueddeutsche.de, Меркель та Олланд запропонували Порошенку оновити мінські домовленості та зафіксувати лінію зіткнення на сьогоднішній момент. Віддати бойовикам управління захопленими районами Донецької та Луганської областей та відвести важку зброю.

В інших джерелах з’явилась інформація, що Київ має офіційно визнати владу сепаратистів та фінансувати з державного бюджету ці території. Також говорилось про введення російських миротворчих сил на Донбас.

Поки мовчать політики, є величезне поле для маніпуляції та дезінформації населення. Напевне можна сказати про те, що суть перемовин щодо оновлення мінських домовленостей і в Києві, і у Москві має контроверсійні положення. Інакше вони були б частково оприлюднені.

Відсутність української сторони на перемовинах у Москві говорить про те, що речі, які були висловлені російському президенту, мають бути дуже привабливими і однозначно не сподобались Україні.

Для публіки готують інформацію, що до оновлення мінського меморандуму увійдуть пропозиції Порошенка і Путіна — це звичайнісіньке лукавство. За відсутності Порошенка, Меркель та Олланд, наприклад, дали зрозуміти Путіну, що перспектива членства України в НАТО залишається за дужками, а санкції можуть перетворитися на всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Росією та ЄС. Про яку раніше заявляла Ангела Меркель.

Очевидно також те, що Захід злякався російського наступу в Україні. У цьому винен і сам Порошенко, який використовував всю дипломатичну машину аби доносити європейцям усю правду без купюр. І європейці не витримали і вирішили піти на поступки Путіну.

Для гарантування недоторканості лінії розмежування, скоріше за все, використають введення спільного миротворчого контингенту Україна-ООН-НАТО. На практиці це буде виглядати так, що українська армія та сепаратисти віддадуть прифронтові блокпости і містечка під керівництво миротворчих формувань. Де-факто для України це буде означати – заморожений конфлікт з частковою втратою території.