Польща вперше стала господинею такої масштабної безпекової зустрічі. Така близькість Альянсу до українських кордонів — також намір показати силу "східного флангу".

Агресивна природа Російської Федерації є фактом. Це не пропаганда, а реальний факт. Саме тому ми, НАТО, вживаємо заходи для власного захисту. Вони достатні, щоб захистити нашу територію. І ми змогли забути про страх,
— розповів міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич.

Читайте також: У Польщі пояснили, яке рішення НАТО зупинить Росію

На зустріч Альянсу поїде і президент України. Петро Порошенко проведе низку двосторонніх зустрічей, а також представлятиме нашу державу в комісії "Україна-НАТО".

"Передбачається, що буде прийнято десь близько сорока різного роду програм допомоги Україні. Але це буде не стільки фінансово, а у вигляді обладнання, навчання. Ця допомога не передбачатиме надання танків чи артилерії, але, по своїй суті, це в 10 разів більша підтримка, ніж це було до цього дня", — розповів екс-секретар РНБО Євген Марчук.

Читайте також: Клімкін розповів, чого Україні чекати від саміту НАТО у Варшаві

У Варшаві Чорногорія вже сидітиме за столом у якості майбутнього нового члену Альянсу. Вступ Грузії поки під питанням, однак у Тбілісі значно кращі перспективи, ніж у Києва. Насамперед тому, що Україна не контролює 400 кілометрів державного кордону з Росією.

Читайте також: Гройсман: Можливо, світ втомився від Росії, а не від України

НАТО пообіцяли Україні, що одного дня вона матиме членство. Ще дуже багато роботи має бути зроблено. Подивіться на інші країни, які недавно стали членами НАТО: Латвія, Польща. Це зайняло у них більше 10 років. Україна має продовжувати реформувати себе: владу, держслужбу, приватну сфері і звісно, армію,
— зазначив експерт Німецького фонду Маршалла Бруно Лете.

Читайте також: Приватна розвідка США розповіла, як НАТО посилить свої сили в Чорному морі

Як очікується, на Варшавському саміті Альянс має виробити більш жорстку стратегію відносин з Росією. Щоправда, всі визнають, що вона запізнилась щонайменше на 2 роки. За цей час Україна перетворилась у справжнього ветерана з величезним військовим досвідом. Саме тому НАТО планує створити в Києві центр вивчення гібридної війни.

Читайте також: Стало відомо, коли Росія проведе переговори з НАТО