Саме таким чином міністр соціальної політики пояснив, чому німці витрачають на харчування 14% своїх доходів, а українці – майже половину усіх прибутків залишають у продуктових магазинах.

Тобто на думку пана Реви, половину доходів українець витрачає на харчування не тому, що доходи не надто великі, а їсти менше не всім вдається – от Реві наприклад не вдається – а тому, що ти просто не можеш стриматись, щоб не проїсти половину своїх шалених прибутків.

Так як судячи з біографії пан Рева чистий гуманітарій, коротка довідка стосовно відмінності абсолютних показників та відносних. У прекрасному світі міністра соціальної політики українці витрачають половину доходів на їжу, а німці 14%. В суворій реальності українці витрачають половину від прибутку у 300 євро. А німці – 14% від 3,5 тисяч євро. Це 150 євро проти 500.

Читайте також: Хто створить найбільш беззмістовну, безглузду нафталінову конструкцію

Теза пана міністра ставить нас перед важким вибором. Або він просто дурень, або вже достатньо відірвався від реальності, щоб щиро вірити, ніби можна вішати слухачам на вуха будь-яку локшину. І вони її радо з’їдять, покращуючи статистику харчування у мінсоці.
Наступним кроком на цьому шляху мають бути поради, як у Миколи Азарова про лопату. Якщо пройде і це, в наступному ефірі пан Рева може процитувати одного російського депутата, і прямим текстом закликати їсти менше.

Ну, у фіналі цього шляху стоїть привітний північнокорейський Кім Чен Ин, який просто ввів пайку у півкіло їжі на день, і коли йому здається, що північні корейці забагато їдять – він її просто обмежує. Це дуже зручно, і певен адмініструвати такий підхід Міністерство соціальної політики зможе навіть із міністром Ревою.

Читайте також: Піти на канікули нардепи можуть, але піти з дна – ніколи

Взагалі, у багатьох підсумках я радив відправляти головних героїв за кордон, щоб вони подивились на те, як живуть у світі і привезли звідти щось корисне. Так ось, той випадок, коли ця теорія не працює. Міністр якось ігнорує закордонний досвід.

Краще порівнювати як ми харчувались раніше. На мій погляд за ці 25 років відбулись серйозні зміни. Люди не стали менше їсти. Не стали.

Люди не стали менше їсти у порівнянні з 91 роком. Перемога. Не найкращий рік, взагалі то, але для порівняння саме те. Все виглядає набагато краще, ніж якщо порівняти з Німеччиною. Або Польщею.
В принципі, якщо порівняти 2017 з, наприклад, 1932, або 43, то прогрес взагалі вражатиме.

Найсумніше в цій історії те, що за тиждень після цього вражаючого інтерв’ю, немає ані вибачень від Реви, ані якоїсь реакції від наприклад прем’єра Гройсмана, який з Вінниці Реву до кабміну і притяг.
А могли б щось і сказати. Іноді краще говорити, аніж жувати. А іноді навпаки.