Про це пише військовий експерт Олександр Жирохов, передає ресурс "Ділова столиця".

За його словами, Олександр Бойко понад 10 років до війни прослужив в 8-му окремому полку спеціального призначення, пройшов літню кампанію 2014 року та брав участь в обороні Луганського аеропорту. Крім того, у в 2015 року він разом з родиною переїхав з Хмельницького до Івано-Франківська, де і зайнявся створенням нового спецпідрозділу.

Бойко, Донбас, полковник, Нацгвардія
Полковник Нацгвардії Олександр Бойко разом з донькою та дружиною

За гарячими слідами з'явилася інформація від товаришів по службі, що, повертаючись із завдання, група спецназу Нацгвардії в районі села Золоте (Луганська область) потрапила в засідку. В результаті ближнього бою Бойко, що прикривав відхід групи, зазнав численних поранень. Це те, що бачили його однополчани, проте в той момент забирати тіло означало приректи всю групу на загибель – швидкість пересування впала в рази, а противник став підтягувати додаткові сили,
– підкреслює експерт.

Читайте також: На Луганщині зник полковник Нацгвардії України

У підсумку, як стверджує фахівець з військової справи, було ухвалено непросте рішення повернутися за тілом пізніше, проте, повернувшись, бійці тіло свого командира не знайшли.

"Скоріш за все, командування вирішило, що тіло підполковника забрали бойовики для обміну – цілком нормальна практика для війни. Ймовірно, командування та волонтери пішли на якийсь контакт з окупаційною владою", – припускає Жирохов.

На його думку, далі відбуваються абсолютно незрозумілі речі: після 4 червня і перших повідомлень про загибель командира спецназу командування як води в рот набрало, щоправда, для тих, хто уважно стежить за бойовими діями на Донбасі, це здалося цілком нормальним, оскільки всі без винятку перемовини про обміни як заручників, так і тіл відбуваються за зачиненими дверима та без особливого розголосу.

Також військовий експерт прокоментував інтерв’ю дружини полковника, яке розтиражували українські ЗМІ.

Бойко, Донбас, полковник, Нацгвардія
Полковний Нацгвардії Олександр Бойко з дружиною

"Є в цих інтерв'ю, звичайно, цілком природне для людини бажання не визнавати загибель близької людини, проте водночас вони дозволяють поставити низку питань командуванню НГУ, на які поки немає відповідей", – зауважив спеціаліст.

Жирохов наголошує і на тому, що наразі є невідомою і позиція терористів щодо зникнення полковника, а вони зазвичай у таких ситуаціях щонайменше розпочинають "людоїдську кампанію з демонстрацією особи загиблого крупним планом, демонстрацією документів та іншими принадами".

Читайте також: Мати зниклого донецького журналіста не виходить на зв'язок

"Але принаймні в цьому разі є зрозумілою доля нашого бійця та ясно, що робити далі – чи включати до списків обміну або підключати негласні методи. А тут – повна тиша. Наче й не було людини. Складається враження, що бойовики просто не знайшли тіло, і зараз спробують скористатися ситуацією та якось зіграти в свою гру, – вважає він.

Не виключає експерт і варіанту, що тіло Бойка й надалі залишається на полі бою.

"Як би там не було, цей випадок вимагає офіційної реакції з боку керівництва МВС і штабу АТО на Луганському напрямку. Тільки тоді можна буде робити певні висновки. У будь-якому разі це війна, а спецназ завжди діє під покровом ночі, і далеко не завжди є можливість рідним гідно поховати свою близьку людину. Така вже ціна нашої з вами безпеки та спокою в тилу", – підсумовує Жирохов.