Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

За словами експерта, в бюджетній резолюції на 2018 рік закладався курс гривні на рівні 29,3 за долар, а 30,5 передбачалося на 2019-й.

Якщо в бюджет закладається такий курс, то прогнозуються певні монетарні проблеми. Тобто про 7% інфляції треба забути. Вона може бути 8-9%. Скрізь, де є іноземна складова, означає придбання валюти на міжбанківському ринку. А при наявності значного дефіциту платіжного балансу це все розганятиме ціни,
– говорить Вігірінський.

Як зауважує експерт, тарифи в Україні прив’язані до міжнародних котирувань і курсу гривні по відношенню до долара. Акцизні збори і податки також прив'язані до валюти – зокрема, акцизи на нафтопродукти. За словами Андрія Вігірінського, якщо Мінфін буде виходити на ринок внутрішнього залучення капіталу або зовнішній ринок, це здорожуватиме долар. Хоча водночас такий хід дозволить збільшити гривневі надходження до Держбюджету за рахунок ПДВ на імпорт, що дозволить виконувати його видаткову частину.

З іншого боку, на думку політолога, не зовсім зрозуміла ситуація із тарифами на газ. "Нафтогаз" імпортує природній газ, при цьому наступного року компанія повинна буде розраховуватися у валюті за кредит від Світового банку, викуповуючи долар за курсом 30,1.

Питання: чи потрібно зараз підвищувати тарифи на газ? Як покривати дефіцит, який виникне в 2018 році? Чи потрібно буде докапіталізовувати "Нафтогаз"?
– зауважує Андрій Вігірінський.

Загалом, як зазначає експерт, інвест-компанії і інвест-банкіри такий курс гривні по відношенню до долара не прогнозували.

Нагадаємо, згідно з розрахунками Держбюджету на 2018 рік, на кінець наступного року долар буде коштувати 30,1 гривні. Згідно "Проекту Закону про Державний бюджет України на 2018 рік", прогноз доходів зведеного бюджету на 2018 рік становить 1118,8 мільярдів гривень. Прогнозована сума доходів загального фонду зведеного бюджету на 2018 рік становить 1030 мільярда гривень.